Napoli nie wykorzystało okazji, by zepchnąć Juve. Grali Zieliński i Milik

Gdyby Napoli pokonało w niedzielę Inter, przynajmniej na tydzień pozbawiłoby Juventus fotela lidera Serie A. Tak się jednak nie stało, a mecz w Mediolanie zawiódł oczekiwania kibiców. Skończyło się 0:0. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik pojawili się na boisku w drugiej połowie.

Najlepszą sytuację jeśli idzie o Inter miał Mauro Icardi, który w 48. minucie trafił w słupek. Chwilę później mediolańczykom zrewanżował się Lorenzo Insigne. Włoch uderzył zza pola karnego, a piłka po jego strzale minęła słupek bramki Samira Handanovicia o centymetry.

Jeśli idzie natomiast o Zielińskiego, Polak starał się być aktywny, przechodziło przez niego sporo piłek, walczył, a w 73. minucie oddał, niestety niecelny, strzał, ale ogólnie nie potrafił pociągnąć w pojedynkę Napoli do odmienienia losów spotkania.

Milika nie sposób ocenić, miał jedną akcję, w której próbował minąć rywala dryblingiem, ale próba zakończyła się niepowodzeniem.

Napoli zajmuje drugie miejsce w Serie A z 70 punktami na koncie i oczkiem straty do Juventusu, ale z jednym rozegranym meczem więcej. Inter jest w tabeli piąty - ma na koncie 52 punkty.

Inter Mediolan - Napoli 0:0

Sędzia: Daniele Orsato.

Inter: Samir Handanović - Joao Cancelo, Milan Skriniar, Joao Miranda, Danilo D'Ambrosio - Roberto Gagliardini, Marcelo Brozović - Antonio Candreva (79. Borja Valero), Rafinha (64. Eder), Ivan Perisić (86. Yann Karamoh) - Mauro Icardi.

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Kalidou Koulibaly, Raul Albiol, Mario Rui - Allan (89. Marko Rog), Jorginho, Marek Hamsik (71. Piotr Zieliński) - Jose Callejon, Dries Mertens (87. Arkadiusz Milik), Lorenzo Insigne.

Żółte kartki: Gagliardini - Allan, Insigne, Albiol.