Polsat Boxing Night: Brodnicka poznała rywalkę na pierwszą obronę pasa mistrzyni świata!

Sporty walki

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) podczas gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty, która 21 kwietnia odbędzie się w Częstochowie, stanie do pierwszej obrony tytułu mistrzyni świata WBO wagi superpiórkowej. Jej rywalką będzie notowana w czołówce tej kategorii Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO).

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

Brodnicka zaczęła zawodową karierę w 2013 roku, a od tego czasu nie przegrała ani jednej walki! Znakomita passa zaowocowała walkami o najwyższą stawkę: w 2015 roku "Kleo" pewnie wypunktowała Elfi Philips, sięgając po pas mistrzyni Europy w wadze lekkiej. Po jednej udanej obronie otrzymała szansę walki o tymczasowe mistrzostwo świata w kategorii superpiórkowej i po raz kolejny nie dała szans rywalce, wygrywając każdą rundę w starciu z Irmą Adler.

Ostatni raz Polkę w ringu widzieliśmy w czerwcu 2017 roku, kiedy po bardzo wyrównanej walce pokonała niebezpieczną i bardzo silną Viviane Obenauf. Walka nie obyła się w limicie kategorii superpiórkowej, stąd też Brodnicka nie miała jeszcze okazji bronić tytułu mistrzyni świata. W końcu będzie miała jednak okazję, a do tego stawka będzie jeszcze większa. Od 14 lutego jest bowiem pełnoprawną posiadaczką pasa mistrzyni świata, gdyż po tym, jak obóz Polski wygrał przetarg na walkę z Ramoną Kuehne, ta zrzekła się swojego tytułu.

Brodnicka koniec końców będzie więc bronić tytułu mistrzyni świata w Polsce, a jej rywalką będzie znajdująca się w pierwszej "20" rankingów kategorii superpiórkowej Sarah Pucek. 30-letnia Kanadyjka stoczyła w karierze jedenaście pojedynków, z czego wygrała osiem. Aktualnie znajduje się na fali czterech kolejnych zwycięstw, a ostatnio sięgnęła po pas NABF. 

Pucek od dzieciństwa była związana ze sportem. Dorastała razem z pięcioma starszymi braćmi, co według niej odcisnęło spore piętno na jej karierze bokserskiej. Uprawiała też siatkówkę, piłkę nożną oraz koszykówkę, ale dopiero gdy po raz pierwszy założyła rękawice, to zrozumiała, co jest jej przeznaczeniem. 

Kanadyjka nie boi się przyjąć ciosu, nie boi się też wyzwań, dlatego właśnie zaakceptowała tę walke. Określa siebie jako "często zbyt agresywną", a właśnie taki styl ma jej przynieść pas mistrzyni świata.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków!

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a jej rywalka będzie Sarah Pucek. Do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"

Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs TBA
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie