Awaria samolotu z siatkarzami Asseco Resovii na pokładzie!

Siatkówka
Awaria samolotu z siatkarzami Asseco Resovii na pokładzie!
fot. PAP

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zmierzą się z Biełogorie Biełgorod w półfinale Pucharu CEV. Niestety, podróż drużyny z Rzeszowa na pierwszy mecz do Rosji przebiega ze sporymi komplikacjami.

We wcześniejszych rundach Pucharu CEV drużyna z Podkarpacia wyeliminowali fiński Perungan Pojat (3:0, 3:0), Vojvodinę Nowy Sad (3:1, 3:0) oraz GFCO Ajaccio (3:0, 3:0). W walce o finał podopiecznych Andrzeja Kowala czeka przeprawa ze zdecydowanie trudniejszym rywalem – rosyjskim Biełogorie Biełgorod.

 

Podróż na pierwsze, wyjazdowe spotkanie rozpoczęła się pechowo. Z powodu problemów technicznych samolot z rzeszowskimi siatkarzami na pokładzie musiał awaryjnie lądować w Świdniku koło Lublina. Pasażerowie opuścili pokład samolotu.

 

"Niestety, od początku nasza podróż do Biełgorodu przebiegała z komplikacjami. Mieliśmy nadzieję, że opóźniony wylot zakończy nasze przygody, niedługo po starcie okazało się, że musimy wylądować awaryjnie na lotnisku w Lublinie staramy się zorganizować alternatywny transport" – poinformował klub na Twitterze.

 

 

 

Klub stara się zorganizować zastępczy transport, by drużyna mogła rozegrać we wtorek mecz w Biełgorodzie.

 

 

Transmisja meczu półfinałowego Pucharu CEV: Biełogorje Biełgorod – Asseco Resovia Rzeszów we wtorek 13 marca o godzinie 17.00 w Polsacie Sport.

 

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w Hali Podpromie we wtorek 20 marca o godzinie 18.00. W drugiej parze półfinałowej Ziraat Bankasi Ankara (w którym występują Dawid Konarski i Bartosz Kurek) rywalizuje z drużyną Calzedonia Verona.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze