Nice 1 Liga: Ruch Chorzów chce walkowera

Piłka nożna
Nice 1 Liga: Ruch Chorzów chce walkowera
fot. Cyfrasport

Ruch Chorzów wystąpił do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN o przyznanie punktów walkowerem za sobotni mecz piłkarskiej 1. ligi ze Stomilem Olsztyn, odwołany z powodu złego stanu olsztyńskiej murawy.

Chorzowianie powołali się na przepis regulaminu rozgrywek, który przewiduje walkower na niekorzyść drużyny, która nie przygotowała odpowiednio boiska do gry.

Działacze „Niebieskich” podkreślili, że kilka dni przed meczem wnioskowali o sprawdzenie stanu murawy w Olsztynie, by uniknąć odwoływania meczu w ostatniej chwili.

To było trzecie w tym sezonie spotkanie na stadionie w Olsztynie, które odwołano z powodu złego stanu murawy lub warunków atmosferycznych. Taką samą decyzję sędziowie podjęli dwukrotnie w rundzie jesiennej - w przypadku meczu 15. kolejki z Wigrami Suwałki, który zgodnie z kalendarzem 1. ligi miał odbyć się 28 października, a potem 30 listopada.

Stadion, na którym Stomil Olsztyn rozgrywa mecze, jest od dawna w złym stanie technicznym. Powstał w 1978 r. na dożynki centralne. Właścicielem obiektu jest miasto, a zarządza stadionem Ośrodek Sportu i Rekreacji. W 2015 r. zainstalowano sztuczne oświetlenie, bo był to warunek dopuszczenia obiektu do rozgrywek przez PZPN.

Stomil i Ruch znajdują się w strefie spadkowej i walczą wiosną o utrzymanie w 1. lidze.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze