MŚ 2018: Problem trzeciego bramkarza. "Malarz? Chyba na wczasy"

Piłka nożna

Rozegra się realna batalia między grającym w Ipswich Town Bartoszem Białkowskim a niegrającym w AS Roma Łukaszem Skorupskim? - spytał w Cafe Futbol prowadzący Mateusz Borek, wywołując tym samym dyskusję na temat trzeciego bramkarza reprezentacji Polski na MŚ 2018 w Rosji. Pewniakami do wyjazdu są Wojciech Szczęsny z Juventusu i Łukasz Fabiański ze Swansea City, ale może znajdzie się miejsce dla kogoś takiego jak... Arkadiusz Malarz?

Marcin Komorowski: Przypadek Białkowskiego to jasny sygnał dla wszystkich zawodników, że warto walczyć. Jak grasz, wcześniej czy później otrzymasz szansę. Czas pokaże, jak to wszystko ułoży się między Bartkiem a Łukaszem.
 
Borek dodał, że dla niego Skorupski był raczej gwiazdą Empoli, aniżeli rezerwowym bramkarzem Romy. Klub z Rzymu chciał go ściągnąć z powrotem, jednak nie ma on szans na grę. Dzisiaj, gdy popatrzymy na rywalizację o trzecie miejsce na mundial obok wspomnianej dwójki jest jeszcze świetnie broniący Arkadiusz Malarz...
 
Roman Kołtoń: Białkowski jest w sile wieku, w tym sezonie broni regularnie i świetnie w trudnej lidze, jaką jest Championship. Mnie Malarz się bardzo podoba, ma 38 lat, ale jadąc jako trzeci bramkarz...
 
- Chyba na wczasy - wciął się Tomasz Hajto.
 
... wydaje się, że Adam Nawałka nie postawi na bramkarza Legii, bo jak powołał teraz czterech bramkarzy, to nie dobierze nikogo z polskiej ligi. Loska jest bardzo nierówny, a też wymieniano go w gronie zainteresowanych. Wciąż popełnia błędy, brakuje mu ogrania - zakończył analitycznie Kołtoń.
 
Tomasz Hajto: Jak mam dziś wybrać bramkarza numer cztery reprezentacji, biorę Loskę z Górnika. Z całym szacunkiem dla Arka Malarza, którego darzę sympatią...
 
- Loska pobronił kilka meczów w młodzieżówce i stracił miejsce na rzecz Kamila Grabary. Tym samym tropem weźmy na mundial Grabarę... przecież gra co tydzień w zespole U23 Liverpoolu - nie zgodził się z Hajtą Borek.
 
Nie może być w reprezentacji Polski chłopak, który gra w rezerwach, a Ekstraklasę odpuszczamy. Z całym szacunkiem dla ligi U23 w Anglii, gdzie byłem i po kontuzji też zagrałem jeden mecz. Nie porównujmy tego do dorosłej ligi polskiej, bo robimy szopkę. Racjonalna ocena: wiek. Nie ma czegoś takiego, że daje się komuś prezent za zasługi. Mówię tutaj o Malarzu... 38 lat i dobra forma? Byłby trzecim bramkarzem, więc i tak nie będzie bronił na mundialu... Dajmy szansę komuś innemu, młodszemu - zakończył burzliwą dyskusję Hajto.
 
Dyskusja na temat trzeciego bramkarza w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze