GP Kataru: Vinales, Morbidelli i Mir wygrywali rok temu. Kto zwycięży w tym sezonie?

Moto

Po problemach w kwalifikacjach, niedzielny wieczór w Katarze, rok temu na torze Losail, przywitał zawodników dobrymi warunkami do ścigania.

Przedsezonowe testy nie pozostawiały złudzeń, że to Maverick Viñales był murowanym kandydatem do zwycięstwa w kategorii MotoGP. Jednak debiutujący w fabrycznej ekipie Yamahy Hiszpan, mimo startu z pole postition, nie miał łatwej przeprawy z rywalami. Tak jego kolega z ekipy dziewięciokrotny mistrz świata Valentino Rossi, jak i Andrea Doviziozo do końca deptali młodemu Hiszpanowi po piętach w drodze po zwycięstwo.

 

Maverick Viñales nie dał jednak szans rywalom i zapisał na swoim koncie pierwszy triumf w nowej ekipie. Na podium dołączyli do niego Andrea Dovizioso (Ducati) oraz Valentino Rossi (Yamaha). Poza podium finiszowała dwójka Hondy Marquez i Pedrosa zmagająca się z nową konfiguracją silnika i wciąż niedoskonałą elektroniką.

 

W kategorii Moto2 zwyciężył Franco Morbidelli, a w Moto3 triumfował bo znakomitej walce Joan Mir.

 

Popatrzcie, jak wyglądała walka na torze Losail w sezonie 2017.

 

Transmisje z sesji treningowych Grand Prix Kataru od piątku na Polsatsport.pl oraz w Polsacie Sport Extra. Początek transmisji od 11:00.

 

 

GJ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze