Jest decyzja ws. występów Lewandowskiego w meczach towarzyskich

Piłka nożna
Jest decyzja ws. występów Lewandowskiego w meczach towarzyskich
fot. Cyfrasport

Pytanie, czy Robert Lewandowski zagra w marcowych meczach towarzyskich nurtowało polskich kibiców od paru miesięcy. Jak poinformował "Przegląd Sportowy" kapitan reprezentacji Polski wystąpi w spotkaniach z Nigerią oraz Koreą Południową.

Wszyscy na czele z selekcjonerem Adamem Nawałką doskonale wiedzą na co stać największą gwiazdę Biało-Czerwonych. Dlatego tym bardziej "Lewy" mógłby nie brać udziału w kontrolnych potyczkach. Ponadto forma snajpera Bayernu Monachium z każdym tygodniem jest coraz wyższa.

 

"Przegląd Sportowy" podaje, że przed paroma tygodniami trener Nawałka spotkał się w Monachium z Juppem Heynckesem. Wspólnie ustalili, że najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski pojawi się na murawie, ale najprawdopodobniej nie zagra pełnych 90 minut.

 

Jak zaznacza "PS" naszemu selekcjonerowi zależy na występach Lewandowskiego, bowiem chce przetestować nowe warianty taktyczne. Na dodatek lider Biało-Czerwonych opuścił listopadowe potyczki towarzyskie z Urugwajem i Meksykiem. Marcowe mecze będą jednak już na innym etapie przygotowań do mundialu i dlatego wszystkie "ręce" są potrzebne na pokładzie.

 

Mecz reprezentacji Polski z Nigerią odbędzie się 23 marca we Wrocławiu. Z kolei z Koreą Południową zagramy 27 marca w Chorzowie.

 

Mistrzostwa świata w Rosji odbędą się od 14 czerwca do 15 lipca. Swoje występy kadra Nawałki, zajmująca obecnie siódme miejsce w rankingu FIFA, rozpocznie od meczu z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. Pięć dni później zmierzy się z Kolumbią w Kazaniu, a 28 czerwca jej rywalem będzie w Wołgogradzie Japonia.

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze