Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka

Polskie derby w I rundzie fazy play-off Ligi Mistrzów zostaną rozegrane w Jastrzębiu-Zdroju. Miejscowa drużyna prowadzona przez Ferdinando De Giorgiego zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze będą chcieli powtórzyć sukces z sezonu 2013/2014, gdy po zwycięskim dwumeczu z Asseco Resovią Rzeszów udało im się awansować do turnieju final four. Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport.

Faworytem środowych derbów będą siatkarze Zaksy, którzy w tym sezonie już dwukrotnie pokonali "Pomarańczowych". Oba mecze były potyczkami ligowymi, ale okazałe zwycięstwa (3:0 i 3:1) pokazują łatwość z jaką mistrzowie Polski potrafią ogrywać najlepsze drużyny w kraju. Europejskie Puchary to jednak zupełnie inna para kaloszy. Wiedzą o tym w Jastrzębiu-Zdroju, ekipie z Górnego Śląska udało się wywalczyć awans do final four w sezonie 2013/2014. Ich przeciwnikiem była wtedy Resovia, która po dwumeczu musiała uznać wyższość niżej notowanego rywala.

 

Jakub Popiwczak to jedyny gracz Jastrzębskiego Węgla, który miał okazję zagrać w tamtym meczu, a także jest typowany do występu w środę.

 

- Resovia była wtedy faworytem, ale głównie ze względu na swoją markę. Jeśli dobrze pamiętam, to my w tamtym sezonie prezentowaliśmy lepszą siatkówkę. Do dwumeczu z rzeszowianami przystąpiliśmy atakując z „tylnego fotela”, ale ten dwumecz rozegraliśmy w kapitalnym stylu - powiedział libero Jastrzębskiego.

 

To będzie emocjonalny pojedynek dla Ferdinando De Giorgiego, który przez dwa sezony był trenerem Zaksy i dwukrotnie doprowadził tę dryżynę do mistrzowskiego tytułu. Włoch wie o swoim rywalu wszystko, a statystki pokazują, że liderzy z województwa opolskiego są do pokonania. W obecnym sezonie udało się to trzem drużynom.

 

Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godz. 20:30 w Polsacie Sport.

 

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie