Małysz: Rywale raczej nie zagrożą Stochowi

Zimowe
Małysz: Rywale raczej nie zagrożą Stochowi
fot. PAP

Kamil Stoch zdominował środową rywalizację w kwalifikacjach do czwartkowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Trondheim i umocnił się na prowadzeniu w cyklu Raw Air. "Rywale raczej mu nie zagrożą" - podsumował jego występ Adam Małysz.

Wielki poprzednik Stocha, a obecnie dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej, swój wpis na Facebooku zaczął od krótkiego zdania: "Skocznia inna, wyniki takie same", nawiązując m.in. do wtorkowego zwycięstwa w Lillehammer.

 

"Kamil Stoch znów był najlepszy i zdominował dzisiejszą rywalizację w Trondheim. Po tym jak okazał się najmocniejszy w pierwszym treningu, odpuścił drugi, a potem wygrał kwalifikacje. Wiele osób jego dyspozycję porównuje do tego, jak ja skakałem w swoich najlepszych czasach, kiedy też byłem poza zasięgiem rywali. Coś w tym jest, ale Kamil chyba jest w jeszcze większym gazie niż było to ze mną. Skacze jak nakręcony. Rewelacyjnie, z wielką swobodą, daleko i pięknie. No i czuje się bardzo pewnie, skoro odpuszcza treningi" - ocenił Małysz.

 

 

Jak podkreślił, jego zdaniem tylko pogoda może Stochowi uniemożliwić wygranie Raw Air Tournament, a potem triumf w klasyfikacji generalnej PŚ.

 

Po dziewięciu z 16 skoków zaliczanych do klasyfikacji rozgrywanego po raz drugi norweskiego cyklu Stoch ma w dorobku 1296,9 pkt i drugiego w klasyfikacji Norwega Roberta Johanssona wyprzedza o 70,2 pkt. Trzeci jest inny z reprezentantów gospodarzy Andreas Stjernen, którego od Polaka dzieli 90,3 pkt. Szóstą lokatę zajmuje Dawid Kubacki.

 

Kolejną odsłoną zawodów, których triumfator otrzyma premię w wysokości 60 tys. euro, będzie czwartkowy konkurs PŚ w Trondheim. Początek o godz. 17.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie