Pjongczang 2018. Narciarstwo alpejskie: Krężel 10. w gigancie

Dzisiaj w Pjongczangu w rywalizacji narciarzy alpejskich startował w kategorii niewidomych i niedowidzących nasz duet Maciej Krężel i Anna Ogarzyńska (przewodnik). W slalomie gigancie wywalczyli 10. miejsce.

Wielkie emocje zafundował nam dzisiaj na trasie Jeongseon w Pjongczangu Igor Sikorski. W konkurencji zawodników siedzących wywalczył brązowy medal. Tak dobrze nie poszło dzisiaj innemu Biało-czerwonemu, ale miejsce w pierwszej „dziesiątce” może cieszyć.

Maciej Krężel z przewodnikiem Anną Ogarzyńską dwa przejazdy slalomu giganta ukończyli na 10. miejscu. W pierwszym uzyskali czas 1:13.75, a w drugim 1:12.68. Łączny wynik 2:26.43 był 15,92 sekundy gorszy od triumfatorów. Złoto wywalczył Włoch Giacomo Bertagnolli (przewodnik Fabrizio Casal) z rezultatem 2:10.51. Srebro dla Słowacji, za sprawą Jakuba Krako (przewodnik Branislav Brozman) – 2:15.59, a brąz przypadł w udziale Kanadzie, a dokładnie Mac Marcoux (przewodnik Jack Leitch) – 2:17.51.