Górnika Łęczna ma nowego trenera

Piłka nożna
Górnika Łęczna ma nowego trenera
fot. Cyfrasport

Bogusław Baniak został nowym trenerem pierwszoligowego zespołu piłkarskiego Górnika Łęczna. Zastąpił Sławomira Nazaruka, który przejął tę funkcję w listopadzie po rozstaniu się z Tomaszem Kafarskim.

Blisko 60-letni szkoleniowiec jako zawodnik występował głównie w Pogoni Szczecin, gdzie także rozpoczął karierę trenerską.

Poza Pogonią pracował w wielu klubach, m.in. Lechu i Warcie Poznań, Odrze Opole, Amice Wronki, Miedzi Legnica, Stali Rzeszów, Motorze Lublin, Flocie Świnoujście, a ostatnio od 2015 roku był dyrektorem sportowym federacji piłkarskiej afrykańskiej Burkina Faso, prowadząc jednocześnie reprezentację U-15 tego kraju.

Z Górnikiem Baniak związał się umową do końca sezonu.

- Bardzo liczymy, że tak doświadczony trener doprowadzi naszą drużynę do celu, jakim jest utrzymanie jej na zapleczu ekstraklasy - podkreślił prezes klubu Veljko Nikitovic.

- Jestem już po rozmowach ze sztabem szkoleniowym i chciałbym, by dotychczasowy trener Sławek Nazaruk dalej ze mną współpracował. W Łęcznej zawsze była miła i rodzinna atmosfera. Dlatego, choć nie ma tutaj cudotwórców, wierzę w siebie i w ten zespół. Wierzę, że wspólnie zachowamy byt w gronie pierwszoligowców. Teraz skupiamy się na najbliższym, sobotnim meczu z Chrobrym Głogów - powiedział nowy trener Górnika.

Po 21 kolejkach zespół z Lubelszczyzny zajmuje przedostatnie, 17. miejsce w tabeli z pięciopunktową stratą do drużyn zajmujących bezpieczne pozycje. W poprzednich dwóch kolejkach wiele spotkań jednak się nie odbyło i niektóre z tych ekip mają zaległości, więc mogą jeszcze wzbogacić swoją punktową zdobycz.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie