Challenge Series w tenisie stołowym: Tylko Grzybowska-Franc w 1/16 finału

Inne
Challenge Series w tenisie stołowym: Tylko Grzybowska-Franc w 1/16 finału
fot. Cyfra Sport

Tylko Katarzynie Grzybowskiej-Franc z grona pięciu reprezentantek Polski w tenisie stołowym udało się przebrnąć pierwszą rundę turnieju kobiet ITTF Challenge Polish Open, który rozgrywany jest w Spale. Odpadły m.in. Natalia Partyka i mistrzyni kraju Natalia Bajor.

Rozstawiona z nr. 25 Grzybowska-Franc w 1/32 finału pokonała w czwartek Francuzkę Laurę Gasnier 4:2, która do zawodów głównych dostała się z eliminacji. Awans nie przyszedł jej jednak łatwo, bowiem Polka przegrywała 1:2. "Na szczęście szybko się obudziłam i poukładałam taktykę na nowo. Z Laurą nie gra się łatwo, bo jest m.in. leworęczna, ale wygrałam z nią już trzeci raz" – powiedziała zawodniczka SKTS Sochaczew.

 

Dodała, że do Spały przyjechała "z nadzieją na dobrą grę". Zaznaczyła, że teraz celem jest kolejna runda. W 1/16 finału 28-letnia pingpongistka w czwartek po południu zagra z Japonką Honoką Hashimoto, która wyeliminowała reprezentującą Włochy Chinkę Xiang Li (4:3).

 

Z turnieju singlistek odpadły natomiast 18-letnie Julia Ślązak (SKTS Sochaczew) i Agata Zakrzewska (SCKiS Hals Wadwicz Warszawa) oraz mistrzyni Polski Bajor (AZS UE Wrocław) i najwyżej rozstawiona z Polek Partyka (nr. 9, SKTS Hodonin – Stavoimpex).

 

Partyka uległa 2:4 Słowaczce Barborze Balazovej. Jak tłumaczyła, w pierwszej rundzie trafiła na bardzo dobrą rywalkę, z którą zawsze toczy wyrównane boje. "Tym razem to ona była lepsza. Pouciekały mi końcówki setów, no i nie dałam rady. To duży zawód, bo nikt nie chce odpadać na starcie. Losowanie nie było szczęśliwe, ale moja forma też nie jest optymalna. Walczyłam, lecz to było za mało" – podsumowała utytułowana reprezentantka kraju.

 

Z kolei Bajor dość gładko 0:4 uległa Japonce Saki Shibatcie. "Natalia jest zmęczona. W ciągu ostatnich trzech tygodniu miała kilkanaście dni turniejowych. Do zawodów głównych w Spale awansowała z eliminacji, gra tu też w deblu i turnieju młodzieżowym do lat 21. Przegrała z nie byle kim, bo Japonka jest aktualnie numer jeden na liście światowej wśród zawodniczek do lat 21" - ocenił trener klubowy 21-letniej Polki Zdzisław Tolksdorf.

 

Bez szans w starciu z turniejową "jedynką" Korenką Suh Hyowon była Slązak (0:4), a Zakrzewska przegrała 1:4 z Audrey Zarif z Francji.

W czwartek zostaną rozegrane też m.in. mecze 1/32 finału turnieju singlowego mężczyzn. Wystąpi w nim czterech Polaków. Artur Grela zmierzy się Sharathem Kamalem Achantą z Indii, Robert Flores z jego rodakiem Sanilem Shetty, rozstawiony Patryk Zatówka (30.) zagra z Mizuki Oikawą z Japonii, a Marek Badowski (31.) również z reprezentantem Japonii Yukiyą Udą.

 

Ze względu na napięty kalendarz i rywalizację w Lidze Mistrzów w Spale nie występują m.in. nowy mistrz Polski Jakub Dyjas i liderka żeńskiej kadry, pięciokrotna mistrzyni kraju Li Qian.

 

Pula nagród ITTF Challenge Polish Open wynosi 40 tysięcy dolarów. Zwycięzcy rywalizacji w grze pojedynczej zarobią po 4 tys. USD, a w grze podwójnej - po 2 tys. do podziału. Na premie w wysokości 1 tys. dol. mogą liczyć najlepsi singliści turnieju młodzieżowego do lat 21. Wszyscy triumfatorzy otrzymają po 100 punktów w światowym rankingu.

 

Trwające od wtorku zawody w Spale zakończą się w sobotę. Turniej w Polsce otwiera cykl Challenge Series 2018. Później tenisiści stołowi rywalizować będą w Hiszpanii, Słowenii, Chorwacji, Tajlandii, Korei Płd., Belgii, Nigerii i na Białorusi.

 

Wyniki 1/32 finału gry pojedynczej z udziałem Polek:
 
 Katarzyna Grzybowska-Franc - Laura Gasnier (Francja) 4:2 (11:9, 7:11, 7:11, 11:9, 11:5, 11:8)
 Natalia Partyka - Barbora Balazova (Słowacja) 2:4 (10:12, 11:8, 10:12, 9:11, 11:4, 6:11)
 Natalia Bajor - Saki Shibata (Japonia) 0:4 (8:11, 7:11, 4:11, 8:11)
 Julia Ślązak - Suh Hyowon (Korea) 0:4 (4:11, 6:11, 4:11, 3:11)
 Agata Zakrzewska - Audrey Zarif (Francja) 1:4 (8:11, 11:9, 6:11, 10:12, 10:12)
 
kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze