Liga Europy: Awans Arsenalu po przekonującym zwycięstwie. Borussia Piszczka już nie zagra

Arsenal wygrał 3:1 i wyeliminował w 1/8 finału Ligi Europy AC Milan. Borussia Dortmund Łukasza Piszczka zremisowała bezbramkowo z Red Bull Salzburg i nie zagra w dalszej fazie rozgrywek.

Londyńczycy po zwycięstwie 2:0 w pierwszym starciu mogli czuć się bezpiecznie w rewanżu. Pewność siebie zniknęła jednak w 35. minucie, kiedy piękne trafienie zanotował Hakan Calhanoglu. Nerwowość w grze Arsenalu nie potrwała długo. Niespełna cztery minuty później w polu karnym gości upadł Danny Welbeck. Na jego aktorski popis nabrał się arbiter i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam zainteresowany i umieścił piłkę w siatce. Na tym jednak się nie skończyło. Z dystansu sił spróbował Granit Xhaka i jak się okazało była to wyśmienita decyzja. Fatalny błąd popełnił bramkarz Milanu i odbita przez niego piłka wtoczyła się do bramki. Wynik na 3:1 ustalił niezawodny tego dnia Welbeck.

Nieco więcej emocji zafundowali kibicom piłkarze w Lyonie. Olympique mecz wyjazdowy wygrał skromnie i o swoje dalsze losy musiał drżeć w czwartkowy wieczór. Obawy okazały się słuszne, bowiem od 39. minuty to CSKA prowadziła 1:0, a to zwiastowało dogrywkę. Worek z bramkami rozerwał się dopiero po przerwie. Najpierw gola wyrównującego dla gospodarzy strzelił Maxwel Cornet. W odpowiedzi dwie bramki w pięć minut zdobyli piłkarze z Rosji. Kontaktowe trafienie zanotował jeszcze Mariano Diaz, lecz to było za mało, by przedłużyć swoje szanse.

Jedyny bezbramkowy remis w meczach rewanżowych padł w Niemczech. Pierwsza potyczka zakończyła się jednak zwycięstwem Salzburga, więc to właśnie ta drużyna zapewniła sobie grę w dalszym etapie rozgrywek. Remis w 1/8 finału Ligi Europy wyeliminował z gry zespół Łukasza Piszczka.