Najbardziej utytułowane kluby w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Brak tylko Milanu

Piłka nożna
Najbardziej utytułowane kluby w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Brak tylko Milanu
fot. PAP

Z pięciu najbardziej utytułowanych klubów w historii piłkarskiego Pucharu Europy w ćwierćfinałach obecnej edycji Ligi Mistrzów zabraknie tylko Milanu. Łącznie kluby, które pozostały w rywalizacji mają w dorobku 29 triumfów w tych rozgrywkach.

Poczet triumfatorów otwiera najlepszy w dwóch poprzednich sezonach Real Madryt, który łącznie po Puchar Europy sięgnął 12 razy. Pięciokrotnie uczyniły to Barcelona, Liverpool i Bayern Monachium, którego zawodnikiem jest Robert Lewandowski, a dwa razy bezkonkurencyjny był Juventus Turyn.

 

Z pięciu drużyn, które najczęściej wywalczyły najcenniejsze klubowe trofeum na Starym Kontynencie, w ćwierćfinałach zabraknie tylko siedmiokrotnego zdobywcy - Milanu.

 

Trzem ekipom, które mają na to szanse w tym roku, nie dane było jeszcze triumfować w PE czy LM. Są to Manchester City, Roma i Sevilla.

 

Losowanie par 1/4 finału odbędzie się w piątek w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie. Będzie miało ono charakter otwarty, czyli nikt nie będzie rozstawiony i nie będzie żadnych uwarunkowań, że jakieś drużyny nie mogą trafić na siebie.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze