Odwołania Piasta Gliwice i Górnika Zabrze zostaną rozpatrzone 22 marca

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN rozpatrzy 22 marca odwołania Piasta Gliwice i Górnika Zabrze od kar nałożonych na te kluby po przerwanym 3 marca w Gliwicach z powodu burd gliwickich kibiców meczu piłkarskiej ekstraklasy – poinformował PAP szef NKO Włodzimierz Głowacki.

Wcześniej Komisja Ligi piłkarskiej Ekstraklasy SA przyznała walkowera Górnikowi, ale jednocześnie klubowi z Zabrza odjęto trzy punkty za prowokacyjne zachowanie jego sympatyków.

Dodatkowo na Piasta Gliwice nałożono karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na sześć kolejnych meczów oraz na dwa kolejne spotkania z Górnikiem w Zabrzu, a także karę finansową w wysokości 80 tysięcy złotych.

Górnika ukarano zakazem organizacji wyjazdu grupy kibiców na sześć kolejnych meczów i na dwa kolejne spotkania z Piastem w Gliwicach oraz karą finansową w wysokości 40 tysięcy złotych. Fani Górnika, którzy w trakcie meczu z Piastem znajdowali się w sektorze gości, nie będą mogli wejść na trzy kolejne mecze swojego zespołu w roli gospodarza.

Oba kluby – po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia kar - miały czas do 15 marca na złożenie apelacji do NKO PZPN i skorzystały z tej możliwości.

W 80. minucie derbowego meczu, przy prowadzeniu gospodarzy 1:0, grupa kibiców Piasta zniszczyła część ogrodzenia, kilku wbiegło na murawę. Interweniowali najpierw ochroniarze, potem policjanci. Po 38-minutowej przerwie zapadła decyzja o przerwaniu meczu w Gliwicach.

Wprawdzie piłkarze gospodarzy uspokajali chuliganów, jednak delegat PZPN w porozumieniu z policją podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu spotkania, z racji braku bezpieczeństwa na stadionie.

Górnik walczy wiosną o miejsce w czołówce tabeli, Piast gra o utrzymanie.