Rekord frekwencji PlusLigi? 10 tysięcy kibiców w Ergo Arenie

Siatkówka
Rekord frekwencji PlusLigi? 10 tysięcy kibiców w Ergo Arenie
fot. PAP

W Gdańsku szykuje się kolejny rekord. Piątkowy mecz 26. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin ma obejrzeć nawet 10 tysięcy osób! Jeżeli tak się stanie w Ergo Arenie na trybunach zasiądzie najliczniejsza publiczność sezonu w tych rozgrywkach. Spotkanie będzie transmitowane w Polsacie Sport.

5500 osób - tyle wynosił dotychczasowy rekord frekwencji w tym sezonie PlusLigi. Padł on w meczu "gdańskich lwów" z PGE Skrą Bełchatów. Najprawdopodobniej już w piątek zostanie on pobity. Podczas meczu Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin na trybunach Ergo Areny ma zasiąść około 10 tysięcy osób!

Wszystko za sprawą współpracy gdańskiego klubu ze Stowarzyszeniem Trefl Pomorze i Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim. W ramach programu do hali przybędzie blisko 7 tysięcy uczniów z kaszubskich szkół. Już teraz wiadomo, że wraz z osobami, które już kupiły bilety na trybunach będzie ponad 8,5 tysiąca kibiców. Organizatorzy przewidują, że wiele wejściówek zostanie sprzedanych tuż przed pierwszym gwizdkiem.

- Ergo Arenę już po raz trzeci opanują niesamowite, kaszubskie emocje. W sezonach 2015/2016 i 2016/2017 dzieci dopingowały siatkarki Atomu Trefla, a w piątek przybędą do hali na granicy Gdańska i Sopotu wspierać „gdańskie lwy”. Na trzy dni przed meczem wiemy, że tegoroczna liczba uczniów uczących się języka kaszubskiego, która zasiądzie na trybunach, będzie rekordowa. W poprzednich rozgrywkach było ich 6 068, a dwa sezony temu 3 961. Choć zgłoszenia cały czas napływają, te dwie liczby są już przekroczone. Na teraz pewne już jest przybycie 6 450 dzieci z 146 grup, a do meczu pozostało jeszcze ponad 70 godzin. Jak wiemy z poprzednich lat, chętni odzywają się do ostatnich minut przed pierwszym gwizdkiem starcia – powiedział Janusz Benesz, prezes Stowarzyszenia Trefl Pomorze.

Dla tych, którzy przybędą na mecz organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje w kaszubskim stylu, m.in występ piosenkarki Weroniki Korthlas, orkiestry dętej, czy zespołu tanecznego.

- Tuż obok parkietu pojawi się scena, na której już 30 minut przed meczem po raz pierwszy wystąpi Weronika Korthlas, śpiewając hymn Kaszub. Po pierwszym secie zaśpiewa natomiast „Wele wele wetkę” oraz „Mowia Kaszebe”. Na ekranach nad boiskiem wyświetlany będzie tekst piosenek, więc zachęcamy wszystkich kibiców do wspólnego śpiewu. W ERGO ARENIE zawitają także Przodkowska Gminna Orkiestra Dęta i kaszubski zespół taneczny, a także pojawią się lokalni wystawcy z rękodziełem, więc zdecydowanie będzie to też okazja do odkrycia regionu. W hali będzie też można bliżej zapoznać się językiem kaszubskim, ponieważ mecz prowadzić będzie dwóch spikerów, a na filmikach puszczanych na ekranach nad boiskiem pojawiać się będą kaszubskie napisy. W środę w klubowych kanałach social media pojawi się z kolei filmik z naszym atakującym z Kaszub – Damianem Schulzem – który właśnie w języku ze swych rodzinnych stron zapraszać będzie na piątkowy mecz – powiedziała Małgorzata Ciszewska, która w Treflu Gdańsk jest odpowiedzialna za marketing.

Transmisja z meczu Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin o godzinie 18 w Polsacie Sport.

 

CM, Polsat Sport, sport.trefl.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze