Ricciardo zwleka z podpisaniem kontraktu

Moto
Ricciardo zwleka z podpisaniem kontraktu
fot. PAP

Dyrektor teamu Formuły 1 Red Bull Christian Horner potwierdził, że pomimo starań dotychczas nie udało się podpisać nowego kontraktu z Australijczykiem Danielem Ricciardo, którego umowa z zespołem kończy się po tegorocznym sezonie.

rzedstawiciele teamu z siedzibą w Milton Keynes, którzy od kilku miesięcy prowadzą rozmowy z menedżerem kierowcy - jak przyznał Horner - nie są w stanie uzgodnić nowych warunków.

 

"Chcemy, aby Daniel był z nami w przyszłości. Jeżeli jednak nie dojdziemy do porozumienia, mamy inne rozwiązania. Być może wtedy postawimy na młodych kierowców, którzy się sprawdzili w programie dla juniorów. Naszym zawodnikiem jest nadal Carlos Sainz jr., choć obecnie jeździ w barwach Renault" - zadeklarował Horner.

 

Szef Red Bulla nie wykluczył także, że być może zespół będzie się starał o pozyskanie znanego i doświadczonego kierowcy, którego kontrakt upływa po sezonie 2018. "Niczego nie można wykluczyć, nawet rozmów z mistrzami świata" - dodał.

 

Drugim kierowcą teamu jest Holender Max Verstappen, który pod koniec października 2017 przedłużył kontrakt do 2020 roku.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze