Rossi przedłużył kontrakt z Movistar Yamaha!

Moto
Rossi przedłużył kontrakt z Movistar Yamaha!
fot. PAP

Valentino Rossi przedłużył kontrakt z Movistar Yamaha na kolejne dwa sezony. W latach 2019-2020 włoski, dziewięciokrotny mistrz świata dosiądzie ponownie Yamahy M1.

Przedłużenie kontraktu 39-letniego zawodnika nastąpiło w przeddzień rozpoczęcia 13. sezonu startów z Yamahą. Podczas tych 13 sezonów i łącznej 206 wyścigów przejechanych na Yamasze, Valentino Rossi zdobył:

    4 tytuły mistrza świata,
    56 zwycięstw
    43 drugie miejsca
    35 trzecich miejsc

Valentino Rossi:

 

Gdy podpisywałem ostatni kontrakt z Yamahą w marcu 2016, zastanawiałem się czy będzie moim ostatnim, jako zawodnika MotoGP. Wtedy zdecydowałem, że decyzja zapadnie podczas kolejnych dwóch sezonów. I właśnie te dwa lata utwierdziły mnie w przekonaniu, że chcę kontynuować ściganie, chcę wciąż być czynnym zawodnikiem MotoGP i jeździć na mojej Yamasze M1, bo to sprawia, że czuję się dobrze.
Mając szansę na pracę w niesamowitym zespole z Silvano Galbuserą, Matteo i moimi mechanikami oraz inżynierami z Japonii, jestem po prostu szczęśliwy.
Tym samym, chciałbym podziękować Yamasze - Linowi Jarvisowi i Maio Meregalliemu w szczególności, za wiarę we mnie i to że w wieku 40 lat jestem wciąż konkurencyjny. Wiem, jak to jest dla mnie ciężkie i jak wiele wymaga pracy i wysiłku na codzień, ale nie brakuje mi motywacji by wciąż walczyć.

Grzegorz Jędrzejewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze