Rosjanin ma w swoim rekordzie m.in. wygraną z ostatnim rywalem Mateusza Masternaka - Ismajiłem Siłłachem. Stawką pojedynku zakontraktowanego na dziesięć rund będzie Międzynarodowe Mistrzostwo Polski.

 

Szymon Zaworski: Co ma Tobie dać walka z Graczewem?

 

Adam Balski: Przede wszystkim chcę przywieźć pas Międzynarodowego Mistrza Polski. Wygrywając z Graczewem będę wspinał się w hierarchii bokserskiej, bo mój rywal jest wyżej notowany i bardziej doświadczony.

 

Jaki masz plan na tę walkę?

 

Plan mam taki, żeby nie bić się już od pierwszych rund. To znaczy chcę go wybadać i przekonać się jaki on ma plan na mnie. Jednak trzeba pamiętać, że w boksie trzeba mieć również plan B. Muszę być przygotowany na każdy wariant.

 

Jakie są jego mocne strony?

 

Nie boi się wchodzić w ostrą wymianę. Z takim zawodnikiem jeszcze nie walczyłem. Z pewnością będzie to dla mnie najtrudniejsza walka.

 

Na co musisz uważać w tej walce?

 

Muszę się wystrzegać prostych błędów. Do tego muszę pamiętać, żeby nie opuszczać lewej ręki, jednak niczego się nie obawiam. Jestem pewny swego.

 

Cała rozmowa z Adamem Balskim w załączonym materiale wideo.

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"


W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków!


Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.


W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.


Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"


Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs TBA


Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)


o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)


Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs TBA


o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs TBA


Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs TBA


o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)


Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs TBA

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!