Połowa angielskich kibiców chce bojkotu MŚ 2018!

Piłka nożna
Połowa angielskich kibiców chce bojkotu MŚ 2018!
fot. PAP/EPA

Sondaż przeprowadzony przez Forza Football wykazał, że 48% z tysiąca kibiców uważa, że zbojkotowanie mistrzostw świata w Rosji przez reprezentację Anglii będzie słuszną decyzją. Jest to związane z otruciem byłego rosyjskiego szpiega Sergieja Skripala i jego córki Julii w Salisbury w Wielkiej Brytanii.

52% ankietowanych chce, aby Synowie Albionu wystąpili na zbliżającym się mundialu. Anglia zagra w grupie G z Belgią, Panamą i Tunezją. Selekcjoner kadry, Gareth Southgate przyznał, że napięte relacje pomiędzy Zjednoczonym Królestwem i Rosją nie wpłyną na przygotowania do mistrzostw. – To bardzo poważna kwestia i rozwojowa. Moim zadaniem jako menadżera reprezentacji Anglii jest skupić się na piłce i przygotować zespół. Z moich informacji wynika, że szykujemy się na mundial. Nie ma cienia wątpliwości w mojej głowie co powinniśmy robić. Najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo i ochrona naszych zawodników oraz podróżujących kibiców. Na tym należy się skoncentrować – stwierdził.

Minister spraw zagranicznych, Boris Johnson powiedział, że to „przytłaczająco prawdopodobne”, że prezydent Rosji, Władimir Putin wydał rozkaz na atak gazem paraliżującym. Rosyjski minister spraw zagranicznych, Sergiej Lavrov rzekł, że Moskwa „przestała zwracać uwagę” na zarzuty dotyczące otrucia,  a Rosja zaprzecza jakimkolwiek krzywdom, które mieliby wyrządzić.

W przypadku bojkotu Anglików grozi im kilkuletnia dyskwalifikacja z rozgrywek FIFA.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze