FIFA 18: Które gwiazdy są najczęściej wybierane do FUT? Nie brak legend z przeszłości

E-sport
FIFA 18: Które gwiazdy są najczęściej wybierane do FUT? Nie brak legend z przeszłości
fot. PAP

Koszty najlepszych drużyn w trybie FIFA Ultimate Team mogą przyprawić o zawrót głowy! Co nie powinno dziwić, najczęściej wybieranym piłkarzem jest Cristiano Ronaldo. U jego boku można jednak zobaczyć również prawdziwe legendy piłki nożnej!

Obecny w grze FIFA 18 tryb FIFA Ultimate Team stanowi podstawę rywalizacji dla zarówno amatorów jak i profesjonalnych graczy. Jeżeli wywalczy się awans do Ligi Weekendowej, to wówczas należy rozegrać 40 gier i wygrać jak najwięcej z nich, ponieważ liczba zwycięstw determinuje otrzymywane później nagrody a także poprawia naszą pozycję w rankingu.

Najlepsi gracze wygrywają wszystkie z 40 pojedynków, co jest nie lada wyczynem. Aby dokonać karkołomnego osiągnięcia trzeba dysponować wysokimi umiejętnościami, ale z pewnością pomaga również posiadanie możliwie najlepszego składu dostępnego w grze.

Użytkownik portalu Reddit - donhuan09 - dokonał analizy składów wybieranych przez czołowych graczy podczas Ligi Weekendowej. Wynika z niej, że średni koszt najlepszych składów pierwszej "pięćdziesiątki" rankingu wynosi, bagatela, 14,67 mln monet. Wykonawca utworu "Miliony monet", Łukasz "Mrozu" Mróz, z pewnością może być dumny! ;)

Jeżeli chodzi o najtańszy skład w czołowej "pięćdziesiątce", to sytuacja nie wygląda już tak tragicznie. Cena 2,49 mln monet jest bowiem znacznie bardziej przystępna. Wspomniana drużyna zawiera jedynie 2 karty "W formie" obok 9 standardowych złotych. Gracz o nicku "gaston27123112" wygrał nią 39 z 40 możliwych spotkań, co stanowi kapitalny wynik.

Z kolei najdroższy skład kosztował monstrualne 27,75 mln monet. Zawiera on zarówno Brazylijczyka Ronaldo jak i "CR7", a ponadto m.in. takie gwiazdy światowego futbolu jak Ronaldinho, Patrick Vieira, Ruud Gullit oraz Thierry Henry. Skład posiada 6 "Ikon", 4 karty "Drużyna roku" oraz 1 "W formie".

Posiadacz składu - "Cihan_Official" - wygrał nim wszystkie z 40 spotkań, więc można uznać, że jego inwestycja się opłaciła.

86% graczy spośród czołowej "pięćdziesiątki" sięga po "CR7" w różnych formach, 76% wybiera Rio Ferdinanda, tyle samo Vieirę, a 70% De Geę. 54% decyduje się na wykupienie legendy reprezentacji Holandii a także m.in. AC Milan - Ruuda Gullita.

Jednym z najczęściej wybieranych piłkarzy w trybie FUT, nie zamykając się w topowej "pięćdziesiątce", jest obrońca Atletico Madryt Sime Vrsaljko. Jest tak dlatego, że kosztuje on zaledwie 56 tys. monet, a jego statystyki są iście imponujące.

Najczęściej wybieranymi formacjami są natomiast 1-4-1-2-1-2 (30%), 1-4-2-3-1 (26%) oraz 1-4-4-2 (20%).

Najczęściej wybierani piłkarze w trybie FUT (ogólnie):

1. Rio Ferdinand (90) - 68%
2. Cristiano Ronaldo (94) - 48%
3. Ruud Gullit (90) - 48%
4. Patrick Vieira (91) - 46%
5. David De Gea (90) - 44%
6. Sime Vrsaljko (84) - 42%
7. Thierry Henry (93) - 40%
8. Sergio Ramos (97) - 38%
9. Neymar (95) - 30%
10. Alex Sandro (86) - 28%

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie