Koronacja Bayernu Monachium odłożona!

Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen pokonali na wyjeździe VfL Wolfsburg 1:0 w sobotnim meczu 27. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Taki wynik oznacza, że prowadzący w tabeli Bayern Monachium w niedzielę nie będzie jeszcze w stanie zapewnić sobie mistrzostwa.

Bayern jest już bardzo blisko szóstego z rzędu i 28. w historii tytułu. Przed tą kolejką miał 20 punktów przewagi nad Schalke i 21 nad trzecią Borussią Dortmund. Gdyby znajdujące się za Bawarczykami drużyny nie wygrały swoich meczów, to zespół Roberta Lewandowskiego, pokonując w niedzielę na wyjeździe RB Lipsk, byłby już pewny mistrzostwa.

Koronacja została jednak odłożona co najmniej do 31 marca. Wszystko za sprawą samobójczego trafienia Robina Knoche'ego w 86. minucie. Broniący się przed spadkiem Wolfsburg mógł w tym meczu pokusić się nawet o wygraną, ale dziesięć minut wcześniej rzut karny zmarnował Paul Verhaegh.

W kadrze "Wilków" zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego, który wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Wolfsburg – Schalke 04 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Robin Knoche ('86-samobójcza).