PŚ w biathlonie: Polki siódme w sztafecie, zwycięstwo Francuzek

Inne
PŚ w biathlonie: Polki siódme w sztafecie, zwycięstwo Francuzek
fot. PAP/EPA

Polskie biathlonistki zajęły siódme miejsce w sztafecie 4x6 km Pucharu Świata w Oslo-Holmenkollen. Zwyciężyły Francuzki, przed Niemkami i Włoszkami. Ekipa "Trójkolorowych", która w tej konkurencji wywalczyła w Pjongczangu brązowy medal olimpijski, wyprzedziła Niemki o 14,4 s, a Włoszki o 33,2.

Polki pobiegły w składzie: Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Kamila Żuk i Magdalena Gwizdoń. Do zwyciężczyń straciły 2.32,5.

 

Siódme miejsce biało-czerwone zajęły też w lutowych igrzyskach w tej konkurencji. Wówczas w składzie była Krystyna Guzik, którą teraz zastąpiła Żuk, dwukrotna mistrzyni świata juniorów.

 

Słabo spisała się rozpoczynająca w polskiej ekipie występ Hojnisz, która przy obu wizytach na strzelnicy dobierała naboje po razie. Nie najlepiej poszło jej w biegu i w efekcie, gdy na trasę ruszyła Nowakowska, biało-czerwone plasowały się na 15. pozycji w stawce 23 sztafet. Jej koleżanki z reprezentacji stopniowo poprawiały zajmowaną przez nie lokatę. Żuk z dobrej strony pokazała się w biegu, ale na strzelnicy miała aż cztery doładowania.

 

Ostatnia zmiana przesądziła o kolejności na podium. Francuzka Anais Bescond okazała się lepsza od Niemki Laury Dahlmeier. Najlepszym miejscem Polek w tym sezonie w sztafecie była piąta lokata w Ruhpolding.

 

W niedzielę zawodniczki będą rywalizować w biegu na dochodzenie na 10 km. W tej konkurencji jeszcze w sobotę wystartują mężczyźni, którzy będą mieli do pokonania 12,5 km.

 

Wyniki:
 
 1. Francja    1:10.58,3 (0 rund karnych+6 doładowań)
 (Anais Chevalier, Celia Aymonier, Marie Dorin-Habert, Anais Bescond)
 2. Niemcy    strata 14,4 (0+7)
 (Maren Hammerschmidt, Denise Herrmann, Franziska Preuss, Laura Dahlmeier)
 3. Włochy       33,2 (0+8) 
 (Lisa Vittozzi, Dorotei Wierer, Nicole Gontier, Federica Sanfilippo)
 4. Norwegia     1.26,5 (1+10)
 5. Szwajcaria    1.54,2 (0+8)
 6. Szwecja      2.27,2 (0+3)
 7. Polska      2.32,5 (0+8)
 (Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Kamila Żuk, Magdalena Gwizdoń)
A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze