PŚ w biathlonie: Polki siódme w sztafecie, zwycięstwo Francuzek

Polskie biathlonistki zajęły siódme miejsce w sztafecie 4x6 km Pucharu Świata w Oslo-Holmenkollen. Zwyciężyły Francuzki, przed Niemkami i Włoszkami. Ekipa "Trójkolorowych", która w tej konkurencji wywalczyła w Pjongczangu brązowy medal olimpijski, wyprzedziła Niemki o 14,4 s, a Włoszki o 33,2.

Polki pobiegły w składzie: Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Kamila Żuk i Magdalena Gwizdoń. Do zwyciężczyń straciły 2.32,5.

Siódme miejsce biało-czerwone zajęły też w lutowych igrzyskach w tej konkurencji. Wówczas w składzie była Krystyna Guzik, którą teraz zastąpiła Żuk, dwukrotna mistrzyni świata juniorów.

Słabo spisała się rozpoczynająca w polskiej ekipie występ Hojnisz, która przy obu wizytach na strzelnicy dobierała naboje po razie. Nie najlepiej poszło jej w biegu i w efekcie, gdy na trasę ruszyła Nowakowska, biało-czerwone plasowały się na 15. pozycji w stawce 23 sztafet. Jej koleżanki z reprezentacji stopniowo poprawiały zajmowaną przez nie lokatę. Żuk z dobrej strony pokazała się w biegu, ale na strzelnicy miała aż cztery doładowania.

Ostatnia zmiana przesądziła o kolejności na podium. Francuzka Anais Bescond okazała się lepsza od Niemki Laury Dahlmeier. Najlepszym miejscem Polek w tym sezonie w sztafecie była piąta lokata w Ruhpolding.

W niedzielę zawodniczki będą rywalizować w biegu na dochodzenie na 10 km. W tej konkurencji jeszcze w sobotę wystartują mężczyźni, którzy będą mieli do pokonania 12,5 km.