Bramka Stępińskiego na San Siro! Szaleństwo w końcówkach!

29. kolejka włoskiej Serie A dostarczyła kibicom wiele emocji. Mariusz Stępiński zdobył bramkę w meczu przeciwko Milanowi, a jego Chievo przegrało w Mediolanie 2:3. Doliczony czas gry dał zwycięstwo Fiorentinie oraz Cagliari.

Niedzielne popołudnie we włoskiej Serie A obfitowało w wiele bramek. Chievo Verona, które swoje spotkanie rozgrywało na San Siro przeciwko Milanowi, było bliskie urwania punktów gospodarzom.

Po pierwszych 45 minutach Chievo Verona sensacyjnie prowadziło na San Siro z Milanem, który już w 10. minucie za sprawą Hakana Calhanoglu spotkania wyszedł na prowadzenie. Goście cierpliwie oczekiwali okazji na wyrównanie. W 31. minucie gola wyrównującego zdobył Mariusz Stępiński , dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie. Minutę później Chievo po strzale Roberto Inglese wyszło na prowadzenie.

W drugiej odsłonie piłkarze Milanu wzięli się za odrabianie strat. Zepchnięte na własną połowę Chievo robiło co mogło, aby gospodarze nie przełamali ich defensywy. Oblężenie trwało do 54. minuty. Patrick Cutrone w kontrowersyjnych okolicznościach doprowadził do wyrównania i po raz siódmy w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Kilka minut przed końcem Paweł Jaroszyński źle zachował się przy dośrodkowaniu piłki we własne pole karne i piłkę do bramki bez większych problemów skierował Andre Silva. W 92. minucie piłkarze Milanu po decyzji VAR otrzymali rzut karny, którego na gola nie zdołał zamienić Franck Kessie.

Mariusz Stępiński oraz Paweł Jaroszyński rozegrali pełne 90 minut.

Zespół Gennaro Gattuso ostatecznie wygrał 3:2 i już w piątym meczu z rzędu zdobył komplet punktów.

W Turynie miejscowe Torino gościło u siebie Fiorentine Bartłomieja Drągowskiego. Polak całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych, a jego koledzy po golu z rzutu karnego w 93. minucie wywalczyli komplet punktów.

W meczu o utrzymanie Benevento podejmowało u siebie Cagliari. Zespół gości, którego sytuacja nie jest aż tak patowa jak gospodarzy, wygrał po golu z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Gospodarze do 90. minuty gry utrzymywali prowadzenie, ale bramki Pavolettiego i Barelliego dały przyjezdnym komplet punktów.

Inny zespół walczący o utrzymanie – Crotone, podejmował Romę, która jest coraz bliżej zapewnienia sobie miejsca dającego awans do Ligi Mistrzów. Rzymianie do domu wrócili z kompletem punktów, a bramki w tym meczu strzelali Stephan El Shaarawy oraz Radja Nainggolan.

Punktów jak ryba wody potrzebował również Hellas Verona, który realnie myślał o zabraniu ich przyjezdnym z Bergamo. Atalanta nie dała jednak żadnych szans outsiderowi, strzelając im aż 5 bramek.