Chelsea pokonała po dogrywce Leicester i zagra w półfinale FA Cup

Dogrywka potrzebna była do wyłonienia ostatniego półfinalisty Pucharu Anglii. Ostatecznie Chelsea pokonała Leicester City 2:1. Gole strzelali Alvaro Morata i Pedro dla Chelsea oraz Jamie Vardy dla "Lisów".

Dla Chelsea zdobycie Pucharu Anglii stało się jednym z głównych celów. Odpadnięcie z Ligi Mistrzów i przeciętna jak na ten klub postawa w Premier League powodowały, że zwycięstwo w FA Cup mogło choć trochę poprawić humory na Stamford Bridge.

W ćwierćfinale piłkarze Antonio Conte zmierzyli się z Leicester City. Obie ekipy wyszły w praktycznie najmocniejszych składach. Gospodarze tworzyli więcej sytuacji, ale to Chelsea pierwsza wyszła na prowadzenie. Kontratak wyprowadził Willian, zagrał do Alvaro Moraty, a ten w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Kaspera Schmeichela.

Spotkanie było dość wyrównane, wydawało się, że "The Blues" mają wszystko w swoich rękach. Na kwadrans przed końcem największym sprytem w polu karnym Chelsea popisał się Jamie Vardy, który doprowadził do wyrównania. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

Tam lepsi okazali się podopieczni Conte. Decydującego gola strzelił Pedro po ładnym dośrodkowaniu N'Golo Kante. "The Blues" awansowali do półfinału FA Cup. Są już tam zespoły Manchesteru United, Tottenhamu oraz Southampton. Ci ostatni kilka godzin przed meczem Leicester - Chelsea pokonali Wigan.