Wisła Kraków wypunktowała Legię Warszawa! Kosmiczna asysta Carlitosa

Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:0. Katem "Wojskowych" okazał się Carlitos, który strzałem z rzutu karnego w okienko zagwarantował swojej drużynie prowadzenie, a następnie asystą nie z tej ziemi umożliwił Franowi Velezowi ustalenie wyniku spotkania. Wdzięczna "Białej Gwieździe" może być z pewnością Jagiellonia, która w spektakularnych okolicznościach obróciła w sobotę losy spotkania z Arką Gdynia (3:2).

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie dosyć odważnie. Już w drugiej minucie groźną akcję przeprowadził Sebastian Szymański. W odpowiedzi w dobrej sytuacji pod bramką Arkadiusza Malarza znalazł się Carlitos. Siedem minut później Hiszpan, który prowadzi w klasyfikacji strzelców, zmarnował stuprocentową sytuację. Po podaniu Jesusa Imaza zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w efekcie jego uderzenie zostało zablokowane.

Goście nie wykorzystywali błędów defensywy stołecznej drużyny. Z interwencjami spóźniony był przede wszystkim Inaki Astiz. Carlitos pokonał Malarza w 26. minucie z rzutu karnego zdobywając 20. bramkę w sezonie. Kilka minut wcześniej Tibor Halilovic przedarł się w pole karne. Powstrzymał go William Remy. Sędzia Bartosz Frankowski początkowo nie dopatrzył się przewinienia. Dopiero chwilę później postanowił skorzystać z technologii VAR. Po długiej przerwie w grze arbiter podyktował rzut karny.

Niespełna cztery minuty później zespół „Białej Gwiazdy” prowadził przy Łazienkowskiej 2:0. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, Carlitos ograł Eduardo i miękko dośrodkował na dalszy słupek. Tam z bliskiej odległości piłkę skierował do bramki głową inny Hiszpan Fran Velez. W końcówce pierwszej połowy dwie szanse na strzelenie bramki kontaktowej zmarnował Szymański.

Po zmianie stron gospodarze wciąż razili bezradnością. Wiślacy dużo lepiej prezentowali się na boisku. Grali ładnie i mądrze, a rywalom nie pozwalali rozegrać piłki.

Po przerwie trener Legii Romeo Jozak wprowadził na boisko Michała Kucharczyka, a kwadrans później Jarosława Niezgodę. Rola rezerwowego przede wszystkim tego drugiego zawodnika była sporym zaskoczeniem. Strzelec 11 goli dla Legii w tym sezonie przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Eduardo, który w tym spotkaniu był zupełnie niewidoczny.

W ostatnich minutach legioniści rzucili się do bardziej zdecydowanych ataków. Z dystansu próbował pokonać bramkarza Wisły William Remy. Gospodarze grali jednak chaotycznie i nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji bramkowych.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:2 (0:2)

Bramki: Carlitos (26' - rzut karny), Fran Velez (30' - głową).

Żółte kartki: Krzysztof Mączyński, Inaki Astiz, Cristian Pasquato - Pol Llonch, Petar Brlek, Nikola Mitrovic.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Marko Vesovic, Inaki Astiz, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Miroslav Radovic (72' Cristian Pasquato), Krzysztof Mączyński (46' Michał Kucharczyk), William Remy, Cafu, Sebastian Szymański (62' Jarosław Niezgoda) - Eduardo da Silva.

Wisła Kraków: Julian Cuesta - Matej Palcic, Fran Velez, Zoran Arsenic, Maciej Sadlok - Tibor Halilovic (66' Petar Brlek), Nikola Mitrovic, Tomasz Cywka, Pol Llonch, Jesus Imaz (83' Kamil Wojtkowski) - Carlitos.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 20 175.

Relacja zakończona

Dziękujemy za uwagę! Życzymy miłego wieczoru i zapraszamy na kolejne relacje na żywo!

Koniec meczu! Wisła wypunktowała dzisiaj Legię, a katem "Wojskowych" zgodnie z oczekiwaniami okazał się Carlitos.

Druga połowa przedłużona o 4 minuty.

Oryginalne wznowienie z autu zaprezentowali przed chwilą legioniści. Piłka trafiła wprost w ręce bramkarza rywali...

Kolejny strzał oddał przed chwilą Remy, jednak był on za słaby, by zaskoczyć Cuestę.

Chwilę wcześniej na murawę wbiegł Cristian Pasquato. Nic więcej nie pokaże nam za to Radović.

Remy próbował zrehabilitować się za poprzednie niepowodzenie. Jego strzał z trudem obronił bramkarz Wisły.

Spora kontrowersja w polu karnym Wisły. Przewrócił się Eduardo, jednak sędzia Frankowski nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

Nieudane zagranie Remy\'ego ląduje poza boczną linią boiska. Wścieka się Francuz.

Bezsilna w ataku pozycyjnym jest Legia.

Żółtą kartką za faul na Kucharczyku ukarany Pol Llonch.

Wcześniej miejsce Krzysztofa Mączyńskiego zajał Michał Kucharczyk.

Niezgoda wszedł za Szymańskiego.

Żółtą kartką za faul ukarany został Inaki Astiz.

Kolejna niewykorzystana szansa Legii. Trener Jozak szykuje zmianę, na boisko wejdzie za chwilę Jarosław Niezgoda.

Bardzo rozciągnięci na placu gry są dzisiaj legioniści.

Coraz bliżej gola Legia! Centymetrów zabrakło przed chwilą Cafu do skierowania piłki do siatki! Wcześniej sytuację sam na sam Wisły wybronił Malarz!

Wisła bardziej defensywnie w tej odsłonie. Legia napiera z większą determinacją.

Kapitalna szansa Eduardo na zmniejszenie straty! Piłka po jego uderzeniu głową mija słupek bramki Cuesty!

Ruszyli!

Piłkarze wybiegli już na drugą połowę! Za chwilę druga odsłona spotkania!

Wracamy po przerwie!

Zawrzało między piłkarzami obu drużyn po gwizdku oznaczającym przerwę. Nerwów na wodzy nie utrzymał Marko Vesović, ale obyło się bez kar indywidualnych. Piłkarze schodzą do tunelu.

W ciągu pierwszych 45 minut nic już się nie zmieni. Legia będzie miała jeszcze drugą połowę na odwrócenie losów tego meczu.

Trzy minuty doliczył do pierwszej części gry sędzia Frankowski.

"Jedenastki" domagali się przed chwilą legioniści, jednak wcześniej na pozycji spalonej był Radović.

Trwa napór pod bramką Wisły. Gol strzelony przed przerwą byłby dla Legii bezcenny!

Świetną okazję do strzelenia gola kontaktowego miał przed chwilą Sebastian Szymański, jednak jego próbę intuicyjnie obronił Cuesta.

Dużo poniżej oczekiwań gra dzisiaj środek pola Legii. Na jakie roszady zdecyduje się Romeo Jozak?

Trwa paraliż w szeregach "Wojskowych". Po kolejnych kiksach Pazdana i Malarza Wisła będzie miała szansę na zaskoczenie przeciwnika z rzutu rożnego.

Nieskuteczni w ataku są piłkarze Legii...

Cóż za gra "Białej Gwiazdy" w Warszawie! ASYSTA CARLITOSA palce lizać! Z linii końcowej w ostatnim momencie podciął futbolówkę, którą do pustej bramki z łatwością wbił Fran Velez! POGROM PRZY ŁAZIENKOWSKIEJ!

Powtórki pokazują, że czas, jakiego potrzebował na decyzję arbiter szedł w parze z jakością. Remy faktycznie sfaulował rywala i karny się należał.

Do ustawionej w odległości 16 metrów od bramki piłki podszedł Carlitos i pięknym strzałem w okienko zagwarantował swojej drużynie prowadzenie! 1:0 dla Wisły!

Nie było jeszcze chyba konsultacji VAR, która trwałaby tak długo! Najważniejszy jest jednak jej wynik, a zgodnie z nim William Remy faulował w polu karnym Halilovicia! Mamy karnego dla Wisły!

Trwa wideoweryfikacja VAR!

W międzyczasie Kamil Stoch zagwarantował sobie 2. w karierze Kryształową Kulę! Gratulujemy!

Legioniści też jednak nie próżnują. Dobrą oskrzydlającą akcją popisał się teraz Miroslav Radović, jednak Eduardo nie dał rady skierować piłki do bramki rywali.

Przewagę ma jak na razie "Biała Gwiazda", ale nie znalazło to przełożenia jeśli chodzi o wynik.

CO ZA SYTUACJA DLA WISŁY! Piękną kontrą popisali się przed chwilą podopieczni Joana Carillo i w rezultacie Carlitos stanął oko w oko z Malarzem. Hiszpan jednak nie zachował zimnej krwi i nie wykorzystał idealnej sytuacji! Gramy dalej!

Walka toczy się teraz w środku pola.

Hiszpana w ostatniej chwili powstrzymał jednak Michał Pazdan, który znokautował przy tym Arkadiusza Malarza. Bramkarz Legii jest jednak twardy i już stoi na nogach. Gra jest kontynuowana.

Ależ mocnym akcentem rozpoczął się ten mecz! Najpierw w polu karnym Wisły swojej szansy nie wykorzystał Sebastian Szymański, a następnie po świetnym podaniu w "szesnastce" Legii w sytuacji sam na sam znalazł się Carlitos!

Mecz przy Łazienkowskie 3 właśnie się rozpoczął!

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Bartosz Frankowski z Torunia.

Zaczynamy od zaprezentowania składów, w jakich obie drużyny rozpoczną dzisiejszy mecz.

Witamy w relacji na żywo z ligowego klasyku Legia - Wisła!