Nawałka przed zgrupowaniem: Drzwi do kadry są jeszcze otwarte

Piłka nożna

Drzwi do kadry są cały czas otwarte. Kluczowym etapem będzie kwiecień oraz maj, wtedy podejmiemy ostateczną decyzję, kto pojedzie na mistrzostwa świata – podkreślił selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Adam Nawałka przed zgrupowaniem we Wrocławiu.

Zgrupowanie będzie krótkie, ale bardzo intensywne - zaznaczył trener. Biało-czerwoni w stolicy Dolnego Śląska mają się pojawić w poniedziałek; w piątek zmierzą się z Nigerią, a 27 marca w Chorzowie na Stadionie Śląskim z Koreą Południową.

 

- Zgrupowanie będzie bardzo intensywne, bo mamy też wiele zajęć pozaboiskowych związanych ze zobowiązaniami wobec sponsorów. Mamy przygotowane plany. Czeka nas analiza taktyczna, testy, próby z różnym ustawieniem personalnym. Bardzo zadowolony jestem z przeciwników, z którymi się zmierzymy. Nigeria i Korea Południowa prezentują bardzo zbliżony styl do rywali, z którymi spotkamy się na mistrzostwach. Później pozostaje jeszcze Chile i bardzo się cieszę, że udało się zorganizować również ten mecz. Przygotowania są dopięte na ostatni guzik, ale jesteśmy też gotowi na pewne korekty – powiedział Nawałka.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze