Premierowe trafienie Świerczoka w Łudogorcu Razgrad! Efektowny lob

W ostatnim meczu fazy zasadniczej ligi bułgarskiej premierowe trafienie w barwach Łudogorca Razgrad zaliczył Jakub Świerczok. Reprezentant Polski na listę strzelców wpisał się w 88. minucie, gdy kapitalnym lobem pokonał bramkarza Etyra Wielkie Tyrnowo Hristo Ivanowa i ustalił wynik spotkania na 6:0.

Mecz 26. kolejki najwyższej bułgarskiej klasy rozgrywkowej był zarazem ostatnim fazy zasadniczej. Aktualny mistrz Bułgarii dzięki okazałemu zwycięstwu nad przedostatnim w tabeli Etyrem utrzymał trzypunktowe prowadzenie nad wiceliderem z Sofii.

Wielkie strzelanie już w 5. minucie rozpoczął Claudiu Keseru, który drugi raz na listę strzelców wpisał się w drugiej połowie, a pozostałe bramki strzelali Vura (również zdobył dublet) i Anicet. W 75. minucie miejsce Keseru na placu gry zajął Świerczok i nieco ponad 10 minut później ustalił wynik spotkania.

Wcześniej reprezentant Polski miał kilka okazji do zdobycia bramki, ale nie wykorzystał żadnej z nich. Cały mecz na ławce rezerwowych Łudogorca spędził inny reprezentant Polski Jacek Góralski. Obaj są powołani do drużyny narodowej na towarzyskie mecze z Nigerią (23 marca we Wrocławiu) i Koreą Południową (27 marca w Chorzowie).

Etyr Wielkie Tyrnowo - Łudogorec Razgrad 0:6 (0:3)

Bramki: Claudiu Keșerü 5, 74, Virgil Misidjan 23, 39, Anicet Andrianantenaina 58, Jakub Świerczok 88