Wielkie widowisko na Bernabeu! Koncert Ronaldo

W ostatnim spotkaniu 29. kolejki Primera División Real Madryt pokonał u siebie Gironę 6:3. Bohaterem gospodarzy po raz kolejny został Cristiano Ronaldo, który strzelił 4 gole i pokazał, że Real w tym sezonie nie złożył jeszcze broni.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Królewscy, którzy od pierwszych minut uprzykrzali życie defensywie rywali. Już w 11. minucie spotkania wynik otworzył Cristiano Ronaldo, którego dobrym podaniem obsłużył Toni Kross. Girona szukała wyrównania, ale to Królewscy byli bliżej dołożenia kolejnego trafienia. Piłkę do siatki zdołał wpakować Lucas Vazquez, ale sędzia liniowy uznał, że skrzydłowy Realu był na pozycji spalonej. Próby gości przyniosły rezultat w 29. minucie. Christian Stuani strzałem głową pokonał Keylora Navasa. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy kibice byli świadkami ataków gospodarzy, którzy nie zdołali zmienić rezultatu.

Druga część spotkania nie mogła rozpocząć się lepiej dla piłkarzy Realu, którzy już w 48. minucie ponownie wyszli na prowadzenie i ponownie za sprawą Ronaldo. Drużyna z Katalonii podobnie jak pierwszej połowie starała się jak najszybciej wyrównać stan rywalizacji. Podopieczni Zidana nie pozwolili jednak na kolejną utratę bramki. W 59. minucie prowadzenie podwyższył Vazquez, a chwilę później hat-tricka skompletował Ronaldo. Chwilę później przypomniał o sobie Stuani, który zdobył drugiego gola w tym spotkaniu. Zidane zareagował od razu. Na boisku po kilku minutach pojawili się Gareth Bale, Luka Modric i Isco. Sytuacja na boisku niewiele się zmieniła. Piąte trafienie Królewskim dołożył wprowadzony wcześniej Bale. Niespełna 120 sekund później goście ponownie o sobie przypomnieli, a dokładnie Juanpe, który zdobył piąte ligowe trafienie. Gdy kibice zaczęli opuszczać stadion, Ronaldo zamknął wynik spotkania.

Niedzielne zwycięstwo sprawiło, że Real awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Królewscy tracą 15 pkt do liderującej Barcelony i 4 punkty do drugiego w lidze Atletico.

Real Madryt – Girona 6:3  (1:1)

Bramki: Ronaldo 11, 47, 64, 90+1, Lucas 59, Bale 86 – Stuani 29, 67, Juanpe 88

Real Madryt: Keylor - Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo - Lucas Vázquez, Kovačić (Modric 71’), Kroos, Asensio (Bale 70’)- Ronaldo, Benzema (Isco 83’).

Girona: Bono – Ramalho,Espinosa, Juanpe – Maffeo (Aday 83’), Pere Pons, Granell, Johan Mojica - Portu, Borja García (Lozano 69’), Stuani (Olunga 88’).

Żółte kartki: Carvajal 53 - Mojica 30