Nowy rozdział w życiu Skorży. Poprowadzi reprezentację olimpijską!

Piłka nożna
Nowy rozdział w życiu Skorży. Poprowadzi reprezentację olimpijską!
fot. Cyfrasport

Na byłego trenera m.in. Wisły Kraków, Legii Warszawa czy Lecha Poznań Macieja Skorżę czeka nie lada wyzwanie. Związek Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosił, że zostanie on selekcjonerem olimpijskiej reprezentacji z tego kraju, z którą ma awansować na igrzyska w Tokio w 2020 roku.

Skorża został już oficjalnie zaprezentowany na konferencji prasowej. Nie będzie to już pierwsza praca polskiego trenera na Bliskim Wschodzie. W latach 2012-2013 prowadził on Al-Ettifaq z Arabii Saudyjskiej. Wówczas wspominał, że życie w obcej kulturze nie należy do łatwych - nie pozwalano mu m.in. nosić krzyża na szyi.

Ostatnim przystankiem w karierze trenera była Pogoń Szczecin i ciężko uznać tę przygodę za udaną. Na przestrzeni 16 meczów pod jego wodzą (14 ligowych i 2 pucharowe) "Portowcy" zwyciężyli jedynie 3, zremisowali tyle samo i przegrali aż 10. Kontrakt między Skorżą a Pogonią został rozwiązany za porozumieniem stron 30 października zeszłego roku.

Skorża trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski - dwa razy prowadząc Wisłę, a raz Lecha. Ma również na swoim koncie 3 krajowe puchary - 2 za czasów swojej kadencji w Legii oraz jeden w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze