Błachowicz kontra Adamek? "Wszystko jest możliwe"

Sporty walki

Jan Błachowicz (22-7, 5 KO, 8 SUB) nie wykluczył wystąpienia w formule bokserskiej. - Lubię sporty walki i wyzwania, więc wszystko jest możliwe - powiedział o ewentualnej walce w ringu.

Najlepszy polski półciężki wygrał w sobotę najważniejszą walkę w karierze, pokonując jednogłośnie na punkty Jimiego Manuwę. Oznacza to, że znajduje się aktualnie na fali trzech zwycięstw z rzędu i po najbliższej aktualizacji rankingu awansuje w okolice najlepszej piątki.  Jeszcze przed starciem z Anglikiem dużo mówiło się o pojedynku bokserskim z m.in. Tomaszem Adamkiem lub Adamem Balskim. Czy "Cieszyński Książę" pojawi się między linami?

 

- Wszystko jest możliwe. Spełniam się jako zawodnik MMA, a marzenie, czyli walka o pas, jest coraz bliżej spełnienia. Nie wykluczam takiej możliwości, bo lubię wyzwania i sporty walki - powiedział.

 

Na razie jednak Błachowicz nie myśli o walkach bokserskich, gdyż w MMA idzie mu świetnie. Walczy dla najlepszej organizacji, w kolejnej walce z pewnością zmierzy się z czołowym zawodnikiem - ma nadzieję nawet na starcie o pas lub konfrontację z legendarnym Mauricio "Shogunem" Ruą - więc ring będzie musiał poczekać. Niczego jednak nie wyklucza.

 

- Jestem zawodnikiem UFC i mam nadzieję, że długo się to nie zmieni. Może być tak, że zostanę do końca kariery MMA, ale może zdarzyć się tak, że się uda - stwierdził.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze