Jóźwiak o kadrze Nawałki: Marzy mi się, by Lewandowski usiadł na ławce

Piłka nożna

O ile Korea przypomina Japonię, tak Nigeria nie będzie odpowiednikiem Senegalu. Jestem pewien, że trener ma swój plan na kadrę, który zechce realizować podczas najbliższych meczów towarzyskich, nie oglądając się na przeciwnika – mówi Marek Jóźwiak, były reprezentacyjny obrońca w rozmowie z Polsatsport.pl. – Marzy mi się, by trener Adam Nawałka posadził Roberta Lewandowskiego na ławce. Zobaczylibyśmy wówczas, czy ktoś jest w stanie go zastąpić.

- Może i mamy wielu napastników, ale to na razie kandydaci na następców naszego najlepszego piłkarza. Dlatego właśnie jestem ciekaw, jak poradzi sobie drużyna bez niego. Trener Nawałka ma też inne zmartwienia, choćby w obronie, czy pomocy, gdzie część piłkarzy albo nie gra w klubach, albo narzeka na kontuzje. Nie wiem, czy ktokolwiek z piłkarzy drugiego planu jest w stanie błysnąć na mundialu, jak Bartosz Kapustka na Euro. Proponuję też nie oczekiwać zbyt wiele po Tarasie Romanczuku. Wiemy, że jest wyróżniającym się piłkarzem w lidze, wiemy, że w bezpośrednim starciu był lepszy od Krzysztofa Mączyńskiego, ale nie wiemy, czy to reprezentacyjny wymiar – mówi były obrońca Legii.

Jóźwiak w rozmowie z Polsatsport.pl ocenił również niespodziewaną, ale bezdyskusyjną porażkę Legii z Wisłą Kraków.

 

- Byłem zażenowany. Nie grą, bo każdemu może zdarzyć się słabszy mecz. Będąc zawodnikiem nie tolerowałem braku poświęcenia. Legia to wielki klub, i z tym się zgodzę, ale nie jest to wielka drużyna. Pytanie, czy ci, którzy przyszli do Legii, mają odpowiednie umiejętności, by stworzyć wielką drużynę. Było mi przykro, siedząc w towarzystwie legionistów; Stefana Majewskiego, Stefana Białasa, Jana Karasia, Krzyśka Iwanickiego. Każdy z nas zgodnie stwierdził, że część piłkarzy przeszła obok meczu – kończy Jóźwiak.

 

Rozmowa z Markiem Jóźwiakiem w załączonym materiale wideo.

Przemysław Iwańczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze