MŚ 2018: Prezydent Duda nie będzie uczestniczył w inauguracji mundialu w Rosji

Piłka nożna
MŚ 2018: Prezydent Duda nie będzie uczestniczył w inauguracji mundialu w Rosji
fot. Cyfrasport

Prezydent Andrzej Duda nie wyśle Władimirowi Putinowi gratulacji w związku z niedzielnymi wyborami, prezydent podjął też decyzję, że nie będzie uczestniczył jako przedstawiciel Polski w inauguracji piłkarskich mistrzostw świata w Rosji - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

We wtorek w radiu RMF FM Szczerski był pytany, czy prezydent wysłał już gratulacje Władimirowi Putinowi z okazji zwycięstwa w niedzielnych wyborach prezydenckich. Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza, po przeliczeniu 99,8 proc. głosów, poinformowała w poniedziałek, że Putin uzyskał w nich 76,67 proc. głosów. Frekwencja wynosiła 67,4 proc. - Prezydent nie wyśle gratulacji panu prezydentowi Putinowi w związku z głosowaniem, jakie odbyło się w Rosji - powiedział Szczerski podkreślając, że dzisiaj nie mamy nawet oficjalnych wyników wyborów w Rosji.

 

"Natomiast nie wykluczam, że prezydent wyśle gratulacje takie formalne, dyplomatyczne, kurtuazyjne, w momencie objęcia urzędu na kolejną kadencję przez prezydenta Putina" - zaznaczył Szczerski.

 

Poinformował ponadto, że prezydent nie weźmie udziału w inauguracji tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. - Wczoraj pan prezydent podjął decyzję, że nie będzie także uczestniczył jako przedstawiciel Polski w mundialu w Rosji (...). Mówimy na razie o inauguracji, na którą pewnie niektórzy by się z głów państw wybierali - powiedział Szczerski.

 

Na uwagę, że w takiej sytuacji jeśli polscy piłkarze będą grali dobrze, to "sprawią ambaras", Szczerski odpowiedział: "trzymamy kciuki za naszych piłkarzy".

 

Mistrzostwa świata w Rosji zostaną rozegrane od 14 czerwca do 15 lipca. Polska swój pierwszy mecz rozegra 19 czerwca z Senegalem, pięć dni później zmierzy się z Kolumbią, a na zakończenie rywalizacji grupowej rywalem Biało-Czerwonych będzie 28 czerwca Japonia.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie