29-letni Żurek po raz pierwszy był zawodnikiem Indykpolu w latach 2012-2014. Potem grał przez jeden sezon w Asseco Resovii Rzeszów, a w kolejnym reprezentował Łuczniczkę Bydgoszcz. Ponownie związał się z drużyną z Olsztyna od 2016 r. Jak podał we wtorek klub, obecny libero pozostanie na kolejne dwa sezony siatkarskiej ekstraklasy.

 

Po podpisaniu kontraktu zawodnik podkreślał dobrą atmosferę i współpracę z władzami klubu. "Jestem w takim momencie swojej kariery, kiedy cenię sobie relacje międzyludzkie" - przyznał.

 

Żurek jest trzecim siatkarzem, który przedłużył w tym roku umowę z Indykpolem. Z końcem stycznia dwuletnią umowę na dalszą grę w Olsztynie podpisał Paweł Woicki (rozgrywający), a roczną - Czech Jan Hadrava (atakujący). Przed tygodniem klub ogłosił natomiast, że o rok został przedłużony kontrakt z włoskim szkoleniowcem Roberto Santillim.

 

Władze Indykpolu nie informują na razie o planach transferowych na kolejny sezon, podkreślając, że "w tym momencie ważniejsza jest walka o awans do fazy play-off".

 

Po 26 kolejkach drużyna Indykpolu AZS z 46 pkt. na koncie zajmuje siódme miejsce w tabeli ekstraklasy. Najbliższy mecz olsztynianie rozegrają 24 marca na wyjeździe z Łuczniczką Bydgoszcz.