El. ME U-19: Majecki uratował reprezentację Polski!

Reprezentacja Polski do lat 19 w środę rozpoczęła rywalizację w fazie Elite Round kwalifikacji mistrzostw Europy. We włoskim Cordovado Polacy zremisowali bezbramkowo z Czechami, a bohaterem naszej kadry został Radosław Majecki, który obronił rzut karny.

Tylko zwycięzcy siedmiu grup ostatniej rundy eliminacji ME U-19 będą mogli cieszyć się z awansu na turniej, który zostanie rozegrany latem w Finlandii. Polacy trafili do grupy z Czechami, Włochami i Grecją, a na otwarcie podopiecznym Dariusza Dźwigały przyszło zmierzyć się z naszymi południowymi sąsiadami.

Już w 5. minucie David Kopacz mógł dać prowadzenie Polakom, ale piłkarz BVB nie trafił do czeskiej siatki. Po drugiej stronie najaktywniejszy był Ladislav Krejci, ale ofensywny pomocnik nie mógł znaleźć sposobu nadobrze dysponowanego tego dnia Radosława Majeckiego. Bramkarz Stali Mielec jeszcze w pierwszej połowie błysnął wielkimi umiejętnościami broniąc rzut karny przez Michala Sadilka. Dzięki temu do przerwy remisowaliśmy bezbramkowo z Czechami.

Drugą część gry nasi zawodnicy rozpoczęli z większym animuszem, ale próbom Radosława Kanacha oraz Adama Chrzanowskiego brakowało precyzji. Groźniejsze wydawały się akcje naszych rywali, ale dwukrotnie Majecki dobrze radził sobie ze strzałami Antonina Ruska. Zmiany przeprowadzane przez Dariusza Dźwigałę nie przynosiły spodziewanych rezultatów... ale jeszcze w 92. minucie nasi piłkarze mieli piłkę meczową. Strzał Kanacha obronił jednak czeski bramkarz i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

W drugim środowym meczu turnieju eliminacyjnego Włochy zmierzą się z Grecją. Polacy kolejny mecz rozegrają 24 marca, gdy zmierzą się z piłkarzami z Italii.

Polska - Czechy 0:0

Skład reprezentacji Polski U-19: Majecki - Szota, Repka, Chrzanowski, Puchacz - Kanach, Grym - Kwietniewski (76' Bednarczyk), Kopacz (90' Łyszczarz), Strózik (90' Bergier) - Drawz.