Szczęsny: Wolę ustawienie z trójką obrońców

Piłka nożna

Pierwsze dwa treningi były mocno taktyczne. Jest kilku nowych zawodników, którzy muszą poznać swoje zadania na boisku – przyznał Wojciech Szczęsny, bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski, która we Wrocławiu przygotowuje się do meczów z Nigerią i Koreą Południową.

Piłkarze spotkali się w środę z mediami zaraz po zajęciach na Stadionie Oporowska. Szczęsny chwalił warunki, jakie zespół ma we Wrocławiu i zdradził, że pierwsze dwa treningi były mocno taktyczne, by nowi zawodnicy mogli poznać swoje zadania na boisku.

Jednym z nowych piłkarzy w zespole trenera Adama Nawałki jest bramkarz Bartosz Białkowski. Szczęsny przyznał, że bardzo się ucieszył z informacji o powołaniu dla zawodnika Ipswich Town.

- Bartek zasłużył sobie na powołanie. Jego przykład pokazuje, że drzwi do reprezentacji są otwarte dla każdego, jeżeli tylko będzie dobrze prezentował się w klubie. Prywatnie bardzo ucieszyłem się z tego powołania, bo Bartka poznałem 10 lat temu i wydawało mi się wtedy, że to będzie bramkarz na lata. W końcu dostał swoją szansę – dopowiedział bramkarz Juventusu.

Selekcjoner Nawałka na początku zgrupowania zapowiedział, że być może zdecyduje się na ustawienie zespołu z trzema środkowymi obrońcami, jak to było w jesiennych meczach towarzyskich z Urugwajem i Meksykiem.

- W klubie gram w takim ustawieniu, bo we Włoszech to normalne. To powiększa możliwości drużyny. Można tak grać od początku, ale można też zmienić ustawienie podczas meczu. To bardzo pozytywne – ocenił Thiago Cionek.

W podobnym tonie wypowiadał się Szczęsny, który przyznał, że gra trzema środkowymi defensorami bardzo mu pasuje. - Mnie osobiście to dużej różnicy nie robi, ale wolę jednak ustawienie z trójką obrońców, ale czy będzie to słuszne dla reprezentacji, czas pokaże – krótko dodał.

Michał Pazdan natomiast zdradził, że w takim ustawieniu jeszcze nie grał, ale przestawienie nie powinno robić mu większych problemów.

- Na treningach kładziemy duży nacisk na przesuwanie się obrońców. Różnice są, ale nie aż tak duże. Trzeba to szybko załapać i się dostosować – dodał obrońca stołecznej Legii.

Na konferencji Cionek opowiedział też o swojej operacji oczu, której musiał się poddać.

- Dostałem mocno piłką i miałem problem z siatkówką oka. Pojawiła się jakaś dziura. Miałem dwie operacje laserowe, szybkie i proste, ale musiałem być poza treningiem dwa tygodnie. Teraz jest już wszystko dobrze i nie mam żadnych problemów – tłumaczył.

Na tę chwilę wydaje się, że najlepiej obsadzoną pozycją w polskiej reprezentacji jest bramka. Na zgrupowaniu we Wrocławiu, poza Szczęsnym i Białkowski, są jeszcze Łukasz Fabiański i Łukasz Skorupski. Zawodnik Juventusu zaznaczył, że jest zdecydowanie za wcześnie, aby teraz już mówić, kto będzie numerem jeden na mistrzostwach świata.

- Wydaje mi się, że to byłoby nieodpowiedzialne, gdyby trener już w marcu powiedział, kto będzie bronił w mistrzostwach, kto jest numerem jeden, dwa czy trzy. Przez trzy miesiące, jakie zostały do mistrzostw, może się wiele wydarzyć – skomentował Szczęsny.

Polacy w środę nie mają już w planach treningu, a dwóch z nich weźmie udział w oficjalnej prezentacji nowych koszulek, która będzie zamknięta dla mediów. Kolejne zajęcia odbędą się w czwartek już na Stadionie Wrocław. Mecz z Nigerią natomiast w piątek o godzinie 20.45.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze