Bolt kolejny raz będzie trenował z czołowym klubem Bundesligi

Inne
Bolt kolejny raz będzie trenował z czołowym klubem Bundesligi
fot. PAP/EPA

Słynny jamajski sprinter Usain Bolt, który w sierpniu zakończył wspaniałą karierę, po raz kolejny weźmie udział w treningu z profesjonalnymi piłkarzami. Tym razem odbędzie jednostkę treningową w czołowym klubem Bundesligi - Borussią Dortmund. "BVB szykuj się na piątek" - napisał sportowiec na Twitterze zamieszczając żartobliwy rysunek.

To kolejny trening Bolta z Borussią, w której na pozycji obrońcy występuje Łukasz Piszczek.

 

10 czerwca Jamajczyk na stadionie Old Trafford w Manchesterze poprowadzi jedenastkę "Soccer Aid World XII" w meczu charytatywnym. Kapitanem zespołu rywali w którym zagrają byli piłkarze i ludzi show-biznesu będzie angielski piosenkarz i autor tekstów Robbie Williams. Dochód przeznaczony zostanie na konto Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

 

Być piłkarzem było marzeniem Bolta w dzieciństwie, a jego ulubionym klubem jest Manchester United. "Kocham futbol i będę przyczyniał się do jeszcze większej jego popularyzacji, niezależnie od tego co mogą ludzie sobie pomyśleć" - powiedział Bolt.

 

Ośmiokrotny mistrz olimpijski, doznał kontuzji uda podczas ubiegłorocznych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie, w ostatnim biegu w karierze - sztafecie 4x100 m, gdy jako ostatni z Jamajczyków przejmował pałeczkę.

 

Bolt, rekordzista globu na 100 m (9,69 s) i 200 m (19,19) w Londynie wystartował tylko w biegu na 100 m i musiał zadowolić się jedynie brązowym krążkiem.

 

Bolt, po dyskwalifikacji sztafety jamajskiej, która zdobyła złoto w Pekinie, ma osiem mistrzowskich tytułów igrzysk olimpijskich, wywalczonych w stolicy Chin (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) w biegach na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m.

 

 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze