Liga Mistrzów: Cucine Lube Civitanova - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport

W rewanżowym meczu I rundy fazy play-off Ligi Mistrzów PGE Skra Bełchatów podejmie na wyjeździe Cucine Lube Civitanova. Dla podopiecznych trenera Roberta Piazzego stawką czwartkowego spotkania będzie awans do kolejnego etapu turnieju. Pierwsza potyczka zakończyła się zwycięstwem włoskiej drużyny 3:2.

Pierwszy mecz w łódzkiej Atlas Arenie dostarczył kibicom wielu emocji. Po świetnym początku i wygraniu dwóch setów bełchatowianie byli o krok od zwycięstwa, ale wtedy przebudzili się goście, którzy wygrali trzy kolejne partie i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przed wicemistrzami Polski zadanie trudne, ale nie niewykonalne. W przeszłości dwukrotnie udało im się pokonać ekipę "Biancorossich" na włoskiej ziemi - w 2015 i 2017 roku.

- Na rewanż jedziemy po zwycięstwo, tie-break nie jest złym wynikiem. Możemy z niego zaatakować, choć będziemy grać na wyjeździe. Szansa jest dopóki będziemy walczyć tak, jak w dwóch pierwszych setach w Łodzi - powiedział środkowy Karol Kłos.

Przed tygodniem zabójczy dla polskiej drużyny okazał się duet Cwetan Sokołow i Osmany Juantorena. Ataki tej dwójki były nie do zatrzymania i skończyły się utratą aż 42 punktów przez Skrę.

"Żółto-czarni" do awansu potrzebują zwycięstwa 3:0 lub 3:1, wygrana po tie-breaku spowoduje konieczność rozegrania tzw. "złotego seta". W przypadku porażki Skra pożegna się z Champions League.

Transmisja meczu  Cucine Lube Civitanova - PGE Skra Bełchatów od 20:30 w Polsacie Sport i na Polsat Sport HD.