NHL: Boston awansował do play off, mimo porażki w St. Louis

Hokeiści Boston Bruins zapewnili sobie w środę awans do fazy play off ligi NBA, mimo wyjazdowej porażki z St. Louis Blues 1:2 po dogrywce. Wcześniej prawo gry o Puchar Stanleya wywalczyły dwie drużyny: Tampa Bay Lightning i Nashville Predators.

Zespół Bruins objął prowadzenie w 11. minucie po bramce Ryana Donato, który zaledwie kilka dni temu zadebiutował w NHL. Goście prowadzili do 50., kiedy wyrównał bohater spotkania Jaden Schwartz. 25-letni Kanadyjczyk przesądził o zwycięstwie Blues zaledwie 30 sekund po rozpoczęciu dogrywki.

Mimo przegranej, "Niedźwiadki" są pewne występu w play off. Mają na koncie 100 punktów (uzyskały jeden za przegraną po dodatkowym czasie gry) i zajmują drugie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej za Tampa Bay Lightning - 104.

Z kolei St. Blues wygrali trzecie z rzędu spotkanie po dogrywce. Na Zachodzie plasują się na dziewiątej pozycji - 85 pkt. Liderami są Predators - 106.

W innym środowym spotkaniu mistrzowie dwóch ostatnich sezonów Pittsburgh Penguins pokonali Montreal Canadiens 5:3, chociaż po 35 minutach przegrywali 2:3. Po 38 sekundach wyrównał Sidney Crosby, a później na listę strzelców wpisało się jeszcze dwóch hokeistów "Pingwinów": Derick Brassard i Jake Guentzel.

Przy ostatnim trafieniu asystę nr 700. w lidze zanotował Crosby. Jest trzecim czynnym zawodnikiem, który osiągnął tę granicę. Przed nim są Joe Thornton z San Jose Sharks (1030) i Henrik Sedin z Vancouver Canucks (824).