UFC: Historyczny awans Błachowicza w rankingu!

Sporty walki

Jan Błachowicz (22-7, 5 KO, 8 SUB) zanotował historyczny awans w rankingu UFC kategorii półciężkiej! Po wygranej z Jimim Manuwą (17-4, 15 KO, 1 SUB) na UFC Fight Night w Londynie Polak wskoczył na piątą pozycję zaliczając awans z miejsca jedenastego. Jeszcze nigdy wcześniej w historii żaden z polskich reprezentantów płci męskiej nie był w TOP 5 największej organizacji MMA na świecie.

W ostatni weekend Jan Błachowicz zapisał w swoim rekordzie najcenniejsze zwycięstwo w zawodowej karierze. „Cieszyński Książe” zrewanżował się Jimiemu Manuwie za porażkę sprzed trzech lat i pokonał Brytyjczyka decyzją sędziów podczas UFC Fight Night w Londynie. 35-latek wspólnie z „Poster Boyem” za swój występ zostali nagrodzeni bonusem za walkę wieczoru, ale to nie koniec dobrych wieści dla polskiego reprezentanta.

 

W najnowszej aktualizacji rankingów amerykańskiej organizacji Błachowicz zanotował spory awans. Reprezentant Polski z miejsca 11. wskoczył na 5. pozycję i po raz pierwszy znalazł się tak blisko ścisłej czołówki kategorii półciężkiej. „Cieszyński Książe” wyprzedził w zestawieniu m.in. Shoguna Ruę, Ovince’a Saint Preux czy swoich byłych rywali Coreya Andersona, Patricka Cumminsa oraz Jimiego Manuwę. Przed Polakiem natomiast znajdują się już tylko mistrz Daniel Cormier, byli rywale Alexander Gustafsson oraz Ilir Latifi, a także Volkan Oezdemir i Glover Texeira.

 

W zestawieniu kategorii ciężkiej wysoką ósmą pozycję utrzymał Marcin Tybura (16-4, 7 KO, 6 SUB), a w dywizji średniej na 13. miejscu sklasyfikowany został Krzysztof Jotko 19-3, 5 KO, 2 SUB. W ścisłej czołówce kategorii słomkowej kobiet, już zgodnie z tradycją, możemy liczyć na obecność dwóch Polek. Joanna Jędrzejczyk (14-1, 4 KO, 1 SUB), która już w kwietniu podczas UFC 223 spróbuje odzyskać pas mistrzowski, zajmuje 1. miejsce, a Karolina Kowalkiewicz (11-2, 1 KO, 2 SUB) – 4. pozycję.

 

Transmisje gal UFC tylko na sportowych antenach Polsatu! Już w nocy z 7 na 8 kwietnia UFC 223 z udziałem Joanny Jędrzejczyk oraz Karoliny Kowalkiewicz, a także hitową walką pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem!

 

 

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie