50 goli Suareza! Urugwaj zagra w finale turnieju China Cup

Piłkarska reprezentacja Urugwaju pokonała Czechy 2:0 w meczu towarzyskim rozegranym w ramach turnieju China Cup. Jedną z bramek zdobył Luis Suarez, dla którego był to gol numer 50 w drużynie narodowej. Urugwajczycy w finale zmierzą się z Walią.

Obie bramki dla ekipy Oscara Tabareza padły w pierwszej połowie. Najpierw szarżę Luisa Suareza zatrzymał nieprzepisowo bramkarz rywali, a sam poszkodowany zamienił jedenastkę na gola. To było jego 50. trafienie w reprezentacji. W 37. minucie na 2:0 podwyższył Edinson Cavani. Gwiazdor PSG, po podaniu głową Nahitana Nandeza, popisał się efektownym strzałem nożycami.

W finale rozgrywanego w Nanjingu – stolicy chińskiej prowincji Jiangsu – turnieju Urugwaj zagra w poniedziałek z reprezentacją Walii. Podopieczni Ryana Giggsa, który zadebiutował w roli selekcjonera reprezentacji, gładko uprali się z gospodarzami, wygrywając 6:0.

Półfinały turnieju China Cup:

Chiny – Walia 0:6 (0:4)

Bramki: 0:1 Gareth Bale ('2), 0:2 Gareth Bale ('21), 0:3 Sam Vokes ('38), 0:4 Harry Wilson ('45), 0:5 Sam Vokes ('58), 0:6 Gareth Bale ('62).

Urugwaj – Czechy 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Luis Suarez ('10–karny), 2:0 Edinson Cavani ('37).