Bolt trenował w piątek z piłkarzami Borussii Dortmund

Inne
Bolt trenował w piątek z piłkarzami Borussii Dortmund
fot. PAP/EPA

Słynny jamajski sprinter Usain Bolt, który w sierpniu zakończył karierę, trenował w piątek z piłkarzami Borussii Dortmund. Zajęcia obserwowało 1400 kibiców. Dzień wcześniej wziął udział w treningu zamkniętym dla publiczności, prowadzonym przez Petera Stoegera.

To kolejne treningowe kontakty Bolta z Borussią, w której na pozycji obrońcy występuje Łukasz Piszczek. Widownia w ośrodku treningowym Borussii w Dortmundzie-Brackel zgotowała Jamajczykowi niezwykle owacyjne przyjęcie.

31-letni Bolt najpierw wykonał przebieżkę, a potem ćwiczenia rozciągające, by wreszcie przejść do wymiany piłek z Mario Goetze i Nuri Sahinem. Nie zabrakło na boisku także rytmów reggae, tak charakterystycznych dla współczesnej muzyki jamajskiej.

10 czerwca Jamajczyk na stadionie Old Trafford w Manchesterze poprowadzi jedenastkę "Soccer Aid World XII" w meczu charytatywnym. Kapitanem zespołu rywali, w którym zagrają byli piłkarze i ludzi show-biznesu będzie angielski piosenkarz i autor tekstów Robbie Williams. Dochód przeznaczony zostanie na konto Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Być piłkarzem było marzeniem Bolta w dzieciństwie, a jego ulubionym klubem jest Manchester United. "Kocham futbol i będę przyczyniał się do jeszcze większej jego popularyzacji, niezależnie od tego, co ludzie mogą sobie pomyśleć" - powiedział Bolt.

Ośmiokrotny mistrz olimpijski doznał kontuzji uda podczas ubiegłorocznych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie w ostatnim biegu w karierze - sztafecie 4x100 m, gdy jako ostatni z Jamajczyków przejmował pałeczkę.

Bolt, rekordzista globu na 100 m (9,69 s) i 200 m (19,19) w Londynie wystartował tylko w biegu na 100 m i musiał zadowolić się jedynie brązowym krążkiem.

Bolt, po dyskwalifikacji sztafety jamajskiej, która zdobyła złoto w Pekinie, ma osiem mistrzowskich tytułów igrzysk olimpijskich, wywalczonych w stolicy Chin (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) w biegach na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze