Sovsić zawodnikiem Sandecji Nowy Sącz

Piłka nożna
Sovsić zawodnikiem Sandecji Nowy Sącz
fot. Cyfrasport

Damir Sovsic przeszedł pomyśle testy medyczne oraz wydolnościowe i został piłkarzem Sandecji Nowy Sącz. Umowa obowiązuje do końca sezonu, a nowy gracz ma pomóc beniaminkowi w walce o utrzymanie się w ekstraklasie.

28-letni Sovsic jest lewonożnym pomocnikiem. Urodził się w Bośni i Hercegowinie, ale posiada także obywatelstwo chorwackie. Jego pierwszym klubem był FK Sarajewo, potem reprezentował barwy: NK Zagrzeb, Lokomotivy Zagrzeb, Dinama Zagrzeb oraz izraelskiego Hapoelu Tel Awiw. Ostatnio był związany umową z Suwon Samsung Bluewings FC z Korei Południowej. Na swoim koncie ma także występy w młodzieżowych reprezentacjach zarówno Bośni i Hercegowiny (kadra U17; 6 meczów), jak i Chorwacji (kadra U21; 2 mecze).

 

"Liczymy, że poprawi jakość naszej gry. Myślę, że może nam dać dużo, zwłaszcza w ofensywie. Jego zatrudnienie to także sygnał, że jeszcze nie poddajemy się w walce o utrzymanie w ekstraklasie" – powiedział PAP dyrektor sportowy sądeckiego klubu Arkadiusz Aleksander.

 

Jeszcze niedawno Sovsicem zainteresowana była Legia Warszawa, ale władze stołecznego klubu ostatecznie zdecydowały się na pozyskanie Cafu.

 

Sovsic jest czwartym piłkarzem zakontraktowanym przez Sandecję w tym roku. Kluby ekstraklasy, mimo zamkniętego już okna transferowego, mogą jeszcze do końca marca podpisywać kontrakty z tzw. wolnymi zawodnikami.

 

Sandecja z dorobkiem 23 punktów zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze