Znawcy boksu twierdzą, że sobotni pojedynek w Londynie, który obejrzy z bliska ponad 18 tysięcy kibiców, może wyłonić kolejnego rywala dla mistrza świata wagi ciężkiej Deontaya Wildera. Oczywiście „The Bronze Bomber” szuka pojedynku z Anthonym Joshuą, mistrzem federacji IBF, IBO, WBA, i choć jego marzenie prawdopodobnie wkrótce się spełni, to niekoniecznie już w następnym starciu. Whyte i Browne mają więc o co walczyć.

Faworytem sobotniego pojedynku jest 29-letni Whyte, który wygrał 22 z 23 pojedynków. Aktualnie jest numerem jeden na liście pretendentów federacji WBC do starcia z Wilderem. 38-letni Brown to natomiast były mistrz świata federacji WBA, który na zawodowym ringu nie poniósł co prawda porażki, ale po zwycięstwie nad  Rusłanem Czagajewem w marcu 2016 roku (po którym otrzymał rzeczony pas WBA Regular), w jego organizmie wykryto niedozwolone środki, przez co został zawieszony w prawach zawodnika. Między liny wrócił dopiero w czerwcu 2017 roku.

Walka o pas mistrzowski WBC Silver w Londynie: Dillian Whyte – Lucas Browne w Polsacie Sport Fight. Transmisja gali od godziny 20:00.