El. ME U-17: Pewne zwycięstwo Polski z Macedonią

Reprezentacja Polski pewnie wygrała z Macedonią 3:0 w drugim meczu drugiej fazy eliminacji mistrzostw Europy do lat siedemnastu w Legnicy. Bramki dla Biało-Czerwonych zdobyli Paweł Żuk, Bartosz Bida i Patryk Richert, który na boisku pojawił się dopiero po przerwie.

Polacy awans do drugiej rundy eliminacji mistrzostw Europy wywalczyli po dwóch zwycięstwach z San Marino i Cypem, a także po remisie ze Szwecją. Wyniki te dały Biało-Czerwonym pierwsze miejsce w grupie. Kolejna faza rozpoczęła się dla podopiecznych Bartłomieja Zalewskiego zaledwie od remisu z Gruzją 2:2. Kolejny rywal, Macedonia, przegrał ostatnio z Irlandią 0:3.

Początek spotkania nie należał do najciekawszych. Pierwszy strzał z dystansu padł dopiero w 19. minucie, a jego autorem był Mateusz Bogusz. Emocje wzrosły dopiero trzy minuty później, kiedy na boisku doszło do sporej kontrowersji. W pole karne Marcela Lotki wdarł się zawodnik Macedonii i był faulowany. Piłka trafiła jednak do drugiego z graczy przyjezdnych, a ten pewnym strzałem wpakował ją do siatki. Arbiter zamiast wskazać na jedenasty metr upomniał zdobywcę bramki żółtą kartką i gola nie uznał. Siedem minut później po zamieszaniu pod bramką Macedończyków wynik otworzył Paweł Żuk.

Nieco lepiej wyglądała druga część spotkania. Kibice w Legnicy obejrzeli kilka ciekawych sytuacji bramkowych. Jedną z nich w 67. minucie wykorzystał Bartosz Bida. Polak uderzył z dystansu, a piłka po rykoszecie trafiła do bramki. W bardzo podobny sposób, niespełna sześć minut później, podwyższył świeżo wprowadzony na boisko Patryk Richert ustalając tym samym wynik spotkania.

Już we wtorek Polacy rozegrają kolejne spotkanie. Rywalem będzie reprezentacja Irlandii, a stawką meczu pierwsze miejsce w grupie i awans na mistrzostwa Europy. Transmisja meczu od godziny 15:45 w Polsacie Sport.

Polska U-17 - Macedonia U-17 3:0 (1:0)
Bramki: Żuk 30, Bida 67, Richert 73

Polska: Marcel Lotka - Karol Smajdor, Maik Nawrocki, Michał Bogacz, Mateusz Maćkowiak (77. Sebastian Mach) - Paweł Żuk, Javier Ajenjo Hyjek, Mateusz Bogusz, Mikołaj Nawrocki (64. Olaf Kobacki), Mateusz Żukowski (60. Patryk Richert) - Bartosz Bida

Macedonia: Matej Andov - Božidar Mitrevski, Vane Tasevski, Suad Jonuzi, Kristijan Trpčevski (72. Georgije Jankulov) - Kire Trpčevski (68. Suhejlj Muharem), Agon Elezi, Jeton Dauti, Kuštrim Tairi - Ersan Hajdari, Vlada Novevski (80. David Toševski)

Żółte kartki: Novevski, Hajdari, Tasevski, Jonuzi