Gala w Dzierżoniowie. Transmisja w Polsacie Sport i w Polsacie Sport Fight

Sporty walki

W sobotę zapraszamy na bokserskie emocje za sprawą gali w Dzierżoniowie. W walce wieczoru zobaczymy przygotowującego się do gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty - Roberta Parzęczewskiego (18-1, 11 KO), który zmierzy się z Andrzejem Sołdrą (14-5-1, 7 KO). Transmisja gali w Dzierżoniowie: "Próba Ognia" w Polsacie Sport oraz Polsacie Sport Fight.

Wśród bohaterów wieczoru w Dzierżoniowie jest Robert Parzęczewski. Stawką będzie pas mistrza Polski. Wschodząca nadzieja w wadze półciężkiej zawalczy z Andrzejem Sołdrą. Na piątkowym ważeniu panowie okazali sobie dużo szacunku. - To zawodnik z wielkim sercem, wojownik, co pokazał już w walce z Dawidem Kosteckim - powiedział Parzęczewski, charakteryzując Sołdrę, dla którego sobotni pojedynek będzie próbą generalną przed starciem na Polsat Boxing Night: Noc Zemsty z Emmanuelem Danso (28-2, 23 KO).

 

- Nie walczyliśmy przeciwko sobie, nie sparowaliśmy, więc aż tak dobrze się nie znamy. Jednak wiem jak mój rywal boksuje. On z kolei również zna mój styl i mocne strony. Jego sztab z pewnością starał się rozpracować mnie, tak samo resztą jak mój podpatrywał jego - stwierdził Sołdra.

 

W Dzierżoniowie wystąpią także między innymi utalentowany Oskar Kapczyński (1-0, 1 KO), Michał Leśniak (7-1-1, 2 KO), Łukasz Maciec (23-3-1, KO) oraz Mateusz Rzadkosz (6-0-1, 2 KO). Rywalem Rzadkosza będzie Farouk Daku (21-14-1, 9 KO), dla którego będzie to trzeci pojedynek w Polsce. Polski pięściarz ostatni raz walczył na gali w Częstochowie 18 listopada 2017 roku. Pokonał wtedy przez techniczny nokaut Tomasza Gromadzkiego. Był to ich drugi pojedynek, pierwszy w 2016 roku zakończył się remisem. Ponadto 24-latek ma na swoim koncie zwycięstwa m.in. z Pawłem Rumińskim i Mariuszem Runowskim.

 

Karta walk gali w Dzierżoniowie:

 

Robert Parzęczewski (78,7 kg) – Andrzej Sołdra (79,2 kg)

Mateusz Rzadkosz (78,4 kg) – Lewan Szonia (76,6 kg)

Michał Leśniak (64,3 kg) – Oktawian Gratii (64,3 kg)

Łukasz Maciec (70,7 kg) – Sebastian Skrzypczyński (70,7 kg)

Oskar Kapczyński (73 kg) - Daniel Urbański (74,3 kg)

 

Transmisja gali w Dzierżoniowie w sobotę w Polsacie Sport (godz. 20:00) i Polsacie Sport Fight (godz. 19:30).

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie