Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej: W Gold Coast zabraknie Asafy Powella

Inne
Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej: W Gold Coast zabraknie Asafy Powella
fot. Cyfrasport

Na starcie rozpoczynających się 4 kwietnia w australijskim Gold Coast Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej zabraknie z powodu kontuzji 35-letniego trzykrotnego medalisty tej imprezy jamajskiego sprintera, byłego rekordzisty świata na 100 m Asafy Powella.

"Z tego powodu Powell nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składu reprezentacji na 21. Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej, których areną będzie leżące w australijskim stanie Queensland miasto Gold Coast" - powiedział działacz federacji Warren Blake.

 

Powell, który dwukrotnie poprawiał rekord świata (9,77 w 2005 i 9,74 w 2007 roku), ma za sobą dopingową przeszłość. W 2013 roku w jego organizmie wykryto środek pobudzający oxilofrinę znajdujący się w suplementach diety. Rodzima federacja zdyskwalifikowała go na 18 miesięcy (karę potem skrócono do sześciu).

 

Australia już po raz piąty jest gospodarzem igrzysk, kolejne gościć będzie w 2022 roku miasto Hambantola na Sri Lance.

 

Powell ma w bogatej kolekcji m.in. złoty medal olimpijski w sztafecie 4x100 m z Rio de Janeiro oraz pięć krążków z mistrzostw świata (dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe). Z Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej przywiózł trzy medale; dwa złote z Melbourne w biegu na 100 m oraz w sztafecie 4x100 m i srebrny z Manchesteru, także w biegu rozstawnym.

 

Impreza w Gold Coast zakończy się 15 kwietnia.

JK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze