Korea Południowa poległa w Irlandii Północnej. Jest czego się bać?

Najbliższy rywal "Biało-Czerwonych" Korea Południowa przegrała na wyjeździe z Irlandią Północną 1:2. W składzie azjatyckiego zespołu 75 minut rozegrał Son Heung-Min z Tottenhamu Hotspur. Polacy podejmą Koreę we wtorek na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Koreańczycy otworzyli wynik spotkania już w siódmej minucie. Chang-Hoonowi Kwonowi z francuskiego Dijon dogrywał Joo-Ho Park. W 20. minucie nasi najbliżsi rywale strzelili kolejnego gola. Tyle że... była to bramka samobójcza. Błąd popełnił Min-Jae Kim. Strzelanie na stadionie w Belfaście w 86. minucie zakończył Paul Smyth po asyście klubowego kolegi z Queens Park Rangers Conora Washingtona.

Zespół z Azji już we wtorek stawi się na stadionie w Chorzowie, gdzie przetestuje formę podopiecznych Adama Nawałki. Będzie to pierwszy mecz reprezentacji Polski w "Kotle Czarownic". Ostatni raz "Biało-Czerwoni" grali tam 14 października 2009 roku w eliminacjach MŚ i przegrali 0:1 ze Słowacją. Miejmy nadzieję, że w starciu z Koreą odczaruj tę zasłużoną arenę.

Irlandia Północna - Korea Południowa 2:1 (1:1)

Bramki: Min Jae-Kim 20 (s), Paul Smyth 86 - Chang-Hoon Kwon 7

Skład Korei Południowej: Seung-Gyu Kim - Lee Yong, Hyun-Soo Jang, Min-Jae Kim, Jin-Su Kim (35. Min-Woo Kim) - Jo-Hoo Park (68. Chang-Min Lee), Sung-Yeung Ki (67. Jung Woo-Young), Jae-Sung Lee - Chang-Hoon Kwon (62. Hee-Chan Hwang), Shin-Wook Kim, Heung-Min Son (75. Ki-Hun Yeom)