Złotkowski o Jonaku: Tego się nie zapomina!

Sporty walki

Już 21 kwietnia odbędzie się kolejna gala Polsat Boxing Night: "Noc zemsty". Po dłuższej przerwie na ring wraca Damian Jonak (39-0-1, 21 KO). Robert Złotkowski, obecny trener pięściarza zapewnia, że Jonak mimo długiej pauzy jest gotowy na walkę z Lukasem Ndafolumą (11-1, 3 KO).

Igor Marczak: Jak wyglądają treningi z Damianem Jonakiem oraz w jakim stopniu są przygotowania?

 

Robert Złotkowski: Zaczęliśmy teraz etap sparingowy. W zeszłym tygodniu mieliśmy dwie sesje sparingowe, w tym tygodniu również będziemy to robić. Cały czas szlifujemy jego technikę i taktykę na walkę i staramy się by powrócił do najlepszej dyspozycji po dwuletniej przerwie.

 

Jak zniwelować różnicę warunków fizycznych u Damiana i jego rywala?

 

Rywal jest bardzo wysoki i ma bardzo długi zasięg. Damian będzie musiał pracować tułowiem, skracać dystans, być bardzo ruchliwy i być bardzo blisko rywala. Lepiej zrobić krok do przodu, niż dwa kroki do tyłu po to, by przeciwnik nie mógł uciekać.

 

8 rund po trzech latach bez walki, czy to idealny wymiar?

 

Damian jest dobrze przygotowany kondycyjnie oraz siłowo. Myślę, że z jego bagażem doświadczeń, to będzie idealny dystans na chwilę obecną.

 

Przez 3 lata bez treningu niektóre elementy musi sobie przypomnieć, czy takich rzeczy się nie zapomina?

 

To nie do końca tak, że w ogóle nie trenował. Myślę, że się ruszał cały czas. Może i nie był ściśle ukierunkowany na boks, ale aktywnie wykorzystał ten wolny czas. Tego się nie zapomina, to jest jak jazda na rowerze. Trzeba kilka rzeczy poprawić takich jak czas reakcji oraz skupienie. Damian już jest na tak dobrej drodze, że rozumiemy się jak dawniej. Nic tylko czekać na walkę na Polsat Boxing Night.

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

 

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"

Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

 

Igor Marczak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze