Polska - Korea Południowa: Pazdan, Peszko i Rybus wracają do treningów

Piłka nożna
Polska - Korea Południowa: Pazdan, Peszko i Rybus wracają do treningów
fot. Cyfrasport

Maciej Rybus, Michał Pazdan i Sławomir Peszko wyłączeni z treningów z powodów zdrowotnych wracają do zajęć z reprezentacją polskich piłkarzy, która we wtorek zagra w Chorzowie towarzysko z Koreą Południową – poinformował lekarz kadry Jacek Jaroszewski.

Polscy piłkarze po piątkowym przegranym 0:1 spotkaniu z Nigerią we Wrocławiu dotarli w niedzielę wczesnym popołudniem do Katowic.

„Sporo się działo podczas tego zgrupowania pod względem zdrowotnym. Już w pierwszym dniu wrócił do klubu Damian Kądzior, potem wyjechali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, który dwa dni temu podczas meczu doznał silnego stłuczenia nosa i oka” – przypomniał Jaroszewski.

Dodał, że badanie oka nie wykazało groźnych uszkodzeń, doszło do stłuczenia rogówki, co wykluczyło piłkarza z treningów na kilka dni.

„Infekcje wirusowe wyłączyły z zajęć Rybusa i Pazdana, ale ta sprawa jest zakończona. Od dzisiaj obaj wracają do treningów z drużyną i będą brani pod uwagę przez trenerów do pełnego wysiłku i ewentualnie meczu” – powiedział lekarz.

Do pracy z zespołem wraca też Sławomir Peszko, u którego badania krwi wykazały obniżoną odporność.

„W tej sytuacji wysiłek był ryzykowny. Trzy dni szukaliśmy podłoża, wykluczając groźne choroby. Okazało się, że problemu nie ma. Epizod został wyłapany i Sławek wraca do treningów. Natomiast będzie obserwowany” – stwierdził Jaroszewski.

Dodał, że ewentualny występ Peszki we wtorek nie został jeszcze ustalony z selekcjonerem Adamem Nawałką.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie